Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książki wydawnictwa Insignis!

Seria książek o Slough House autorstwa Micka Herrona to, jak przyznają znawcy tematu, jedna z najlepszych serii szpiegowskich wszech czasów. Powieść „Londyńskie zasady” – kolejna część cyklu jest tego dobrym przykładem.

Co dzieje się w świecie szpiegów? W siedzibie brytyjskiego wywiadu przy Regent’s Park Claude Whelan – nowe Pierwsze Biurko – boleśnie zaznajamia się z tajnikami swojej roboty. Whelan ma chronić premiera znajdującego się w ogniu krytyki, co nie przychodzi mu łatwo, bo sam jest atakowany ze wszystkich stron: przez kontrowersyjnego deputowanego, który doprowadził do referendum w sprawie Brexitu, a teraz ma chrapkę na Downing Street 10, przez żonę tego polityka, felietonistkę tabloidu, pogrążającą go w swoich artykułach, a już najbardziej przez Lady Di Taverner – swoją zastępczynię, która czyha na jego najmniejsze potknięcie. Na domiar złego krajem wstrząsa seria pozornie niepowiązanych ze sobą zamachów terrorystycznych. Tymczasem Slough House – ostatni przystanek dla szpiegów w odstawce – zmaga się z własnymi problemami: nieprzepracowaną żałobą po stracie kilku pracowników, uzależnieniami, paraliżem decyzyjnym i niepokojącymi podejrzeniami, że nowy kolega i nowy nabytek w Slough House jest psychopatą. A już niedługo „kulawe konie” (bo tak nazywa się szpiegów z tego miejsca) po raz kolejny odkryją swoją największą moc: sprawianie, by każda zła sytuacja stawała się o wiele, wiele gorsza. No ale przecież nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry...

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydawnictwa Insignis. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 9 czerwca, do godz. 15.00. W tytule maila wpiszcie INSIGNIS. Nagrody odbierzecie na miejscu w redakcji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-07
Data aktualizacji: 2023-06-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź