Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Małe miasteczko może kryć wielką tajemnicę. Czytanie znalezionej w bibliotece książki wcale nie jest bezpiecznym sposobem na zabicie nudy. Stare opowieści na powrót ożywają, budząc dawne upiory. „Tajemnica Lost Lake” Jacqueline West to świetna powieść dla młodzieży o sile więzi między siostrami i upiornej zagadce, kryjącej się w niepozornej mieścinie.

Przeprowadzka do Lost Lake nie jest spełnieniem marzeń nastoletniej Fiony. Niewielkie miasteczko wydaje jej się nieznośnie nudne i pozbawione jakichkolwiek zalet. O przenosinach zdecydowali rodzice dziewczynki z myślą o jej starszej siostrze. Arden trenuje łyżwiarstwo figurowe, a z Lost Lake dojazd na jej treningi jest o wiele łatwiejszy niż z miasta, w którym dotychczas mieszkali. Fiona tęskni za dawną szkołą i przyjaciółmi. Ma żal do siostry, ich relacja zaczyna się pogarszać.

Apatia Fiony znika jednak, gdy w miejscowej bibliotece znajduje tajemniczą książkę. Powieść jest niepokojąca, przesiąknięta mrokiem i niezwykle wciągająca. Fiona poznaje historię dwóch sióstr, które tak jak ona i Arden zaczęły się od siebie oddalać. Jedna z nich znika w dziwnych okolicznościach. W trakcie czytania historia wydaje się Fionie coraz bardziej prawdziwa. Fikcja przenika rzeczywistość. Czy to wszystko naprawdę wydarzyło się w Lost Lake? Czy Fiona odkryje najmroczniejszą tajemnicę pozornie spokojnego miasteczka?

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „Tajemnica Lost Lake” Jacqueline West, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: zaginięcia ludzi, statków i samolotów, dziwne budowle i przedmioty pozostawione przez naszych przodków, niewyjaśnione historie, przedziwne relacje, miejskie legendy. Historia pełna jest tajemnic. Która z nich wydaje wam się najciekawsza? Opowiedzcie nam o niej. Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 3 lutego, do godz. 15.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-01
Data aktualizacji: 2023-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź