Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Balladyna” w sobotę, 4 lutego i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w niedzielę, 5 lutego to propozycje Teatru Groteska na zbliżający się weekend. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

„Balladyna”, sobota, godz. 19.00

W oryginalnej, „Groteskowej" interpretacji Balladyny Juliusza Słowackiego dwupoziomowość świata przedstawionego utworu (świat elfów i świat ludzi) została przełożona na świat aktorów i świat lalek. Relacje pomiędzy podmiotem-animatorem i przedmiotem-lalką odnoszą się do sfery ducha i materii opowieści Słowackiego. Wysnuwając opowieść o Goplanie i Balladynie z artystycznego tworzywa teatru można było zbudować sceniczny świat oparty na nieograniczonej wolności wyobraźni poetyckiej, bez zobowiązujących odniesień do zasad logiki, psychologii czy realistycznego porządku prawdy i prawdopodobieństwa. W ten sposób opowieść uzyskała charakterystyczne cechy poetyki swego literackiego pierwowzoru - wzięła kształt baśni, legendy, mitu.

czas trwania: 1 godz. 40 min. 1 przerwa
spektakl dla młodzieży i dorosłych

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że wymienicie nagrody, jakie otrzymał spektakl. Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 3 lutego, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie BALLADYNA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, niedziela, godz. 11.00

Wielowątkowa opowieść dla dzieci, o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru. Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie? Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna - nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna - jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna - chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna - marzy o wielkiej karierze. Czy uda im się uciec, czy spełnią swoje marzenia, czy znajdą własną drogę i miejsce?

czas trwania: 1 godz. 45 min. 1 przerwa
spektakl dla dzieci od 6 lat

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 3 lutego, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie SKARPETKI. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-31
Data aktualizacji: 2023-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź