Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

30 września Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na swoją pierwszą premierę sezonu 2022/2023. „Strach i nędza 2022” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego to spektakl inspirowany filmem „8½” w reżyserii Federico Felliniego, tekstem Jakuba Roszkowskiego pt. „Strach i nędza IV RP” oraz osobistymi doświadczeniami twórców. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na pokaz 2 października!

Czy żyjemy w czasach kulturowego spustoszenia? Osiągnięcia demokratycznego państwa są podważane, wartości, którymi kierowaliśmy się przez całe życie, okazują się nieistotne, nasze intencje są przeinaczane, a autorytety niszczone. Coraz częściej stawiani jesteśmy po przeciwnej stronie barykady. Nagle stajemy się zdrajcami ojczyzny, grupą oszołomów, lewakami, darmozjadami. Inwektyw, które mają osłabić nasz głos i poczucie wartości, jest coraz więcej.

To pejzaż katastroficzny, obliczony na utratę sensu i celów. Ale właśnie dlatego nie wolno nam się poddawać. Jak mówią twórcy:

– Nie interesuje nas kataklizm, ale perspektywa wychodzenia z niego. Jak przeciwstawić się temu systemowemu wygaszaniu wiary w życie sensowne? Czy jest to w ogóle możliwe? Gdzie szukać źródeł niewyczerpywalnej energii ducha, wartości i osobistego męstwa, które bez względu na okoliczności pozwala żyć z podniesioną głową i – mimo wszystko – z poczuciem sensu?

  • Reżyseria: Bartosz Szydłowski
  • Scenografia i kostiumy: Małgorzata Szydłowska
  • Muzyka: Dominik Strycharski
  • Wideo: Dawid Kozłowski
  • Asystent reżysera: Bartek Harat
  • Inspicjent: Katarzyna Białooka
  • Występują: Marta Zięba, Angelika Kurowska, Michał Czachor, Andrzej Szeremeta oraz Kazimierz Illukiewicz
  • oraz aktorzy-amatorzy: Maria Bareła, Włodzimierz Bareła, Barbara Dziedzic, Grażyna Ladra, Hanna Napora, Sebastian Florek-Paszkowski, Ewa Skolias, Ewa Nowakowska-Włodek.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że wymienicie tytuły 4 innych spektakli wyreżyserowanych przez Bartosza Szydłowskiego. Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 30 września, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie ŁAŹNIA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-28
Data aktualizacji: 2022-09-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź