Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

Piękna i niepokorna, bulwersowała, w wielu kwestiach wyprzedzała swoje czasy – taką cesarzową Sisi przedstawia nam Allison Pataki w powieści „Sisi. Cesarzowa mimo woli”. Autorka rozprawia się z cukierkowym wizerunkiem cesarzowej i odkrywa ciemne strony jej związku z Franciszkiem Józefem oraz niuanse niełatwego życia w pałacu.

Wiedeń, Austro-Węgry, połowa XIX wieku. Po abdykacji Ferdynanda Habsburga na cesarskim tronie zasiada osiemnastoletni Franciszek Józef. Jest zaręczony z bawarską księżniczką Heleną. Jednak kiedy w 1853 roku narzeczona przybywa na wiedeński dwór, młody cesarz zakochuje się od pierwszego wejrzenia… w jej siostrze Sisi i to ją prosi o rękę.

Młodziutka cesarzowa pławi się w luksusie, lecz jej niekonwencjonalne zachowanie nieustannie zderza się z dworską etykietą. Nie ma przyjaciół, otaczają ją intryganci, a matka cesarza na każdym kroku okazuje jej niechęć. Dzięki wytrwałości, niezwykłej inteligencji i wrażliwości Sisi podbije jednak serca poddanych i znacząco wpłynie na bieg historii.

Powieść Pataki to fascynująca opowieść o kobiecie, która była księżniczką Bawarii, królową Węgier i cesarzową Austrii. Była też jedną z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet wszech czasów, której wyjątkowa uroda i niekonwencjonalne zachowanie odbiły piętno na światowej historii i kulturze. Autorka, Allison Pataki jest amerykańską dziennikarką i autorką powieści historycznych. Jej debiutancka powieść, do napisania której zainspirowały ją wydarzenia wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, stała się bestsellerem na liście New York Timesa.

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydawnictwa HarperCollins. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 16 września, do godz. 15. W tytule maila wpiszcie SISI. Nagrody otrzymacie pocztą. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-14
Data aktualizacji: 2022-09-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź