Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę Fabryki Słów

„Więcej niż zło” Eweliny Stefańskiej to powieść, która spodoba się miłośnikom fantasy… i kryminalnych zagadek. Główny watek powieści, której akcja rozgrywa się w dalekim kraju, dotyczy zagadki morderstw. Jednak nie są to zwyczajne zabójstwa ale popełniane z użyciem magii.

Daleko od cywilizacji rośnie olbrzymia puszcza zamieszkana przez dzikie ludy. Na jej obrzeżach znajduje się mała wioska Amet, na pozór całkiem zwyczajna i spokojna. Gdzieś tam toczy się wojna, ale wielka polityka jest daleko w tle, bo przecież osada leży na obrzeżach cywilizacji! Wszystko zmienia się gdy do wioski przywędrują tajemniczy przybysze. To zgryźliwy starzec Eustachy podający się za zielarza i piękna tancerka, która od razu budzi zainteresowanie mieszkańców. Słowik, żołnierz dbający do tej pory o mieszkańców osady od razu orientuje się, że Eustachy nie jest tym za kogo się podaje. Gdy dochodzi do tajemniczych morderstw podejrzenie pada właśnie na tajemniczego przybysza… Dopiero po jakimś czasie okaże się, że zielarz zajmuje się magią a tancerka potrafi rzucać uroki. Czy to oni są zabójcami? Pomijając fakt, że to powieść fantasy i w opisanym świecie magia , trzeba przyznać, że bohaterowie są zwyczajnymi ludźmi, którzy mają swoje uczucia, zachowania i problemy. I tak jak często bywa w realnym świecie – w miarę rozwoju akcji wszyscy zostają zamieszani w sprawę tajemniczych morderstw. „Więcej niż zło” to książkowy debiut autorki. Debiut całkiem udany. Z akcją, która toczy się dość niespiesznie ale powoli wciąga czytelnika. Czyta się całkiem przyjemnie.

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydawnictwa Fabryka Słów. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 11 września, do godz. 20.00. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody odbierzecie osobiście. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-07
Data aktualizacji: 2022-09-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź