Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Każda książka Doroty Sumińskiej wyraża wielką miłość autorki i szczery podziw dla zwierząt, o których pisarka, lekarz weterynarii i zwierzęca behawiorystka w jednym, potrafi cudownie opowiadać. „Zwierz w łóżku” to zbiór felietonów napisanych z poczuciem humoru, optymizmem i dystansem do siebie, których bardzo nam w życiu potrzeba.

Dorota Sumińska okiem uważnego obserwatora przygląda się nie tylko zwierzętom, ale i ludziom. W książce „Zwierz w łóżku” pisarka w humorystyczny sposób wylicza podobieństwa w zwyczajach godowych między gatunkiem homo sapiens i pozostałym światem fauny. Zaloty, wybieranie partnera, partnerki, instynkt popychający do przedłużania gatunku. Może wcale nie różnimy się tak bardzo od zwierząt, jak nam się wydaje?

„Zwierz w łóżku” potrafi zaciekawić i zaskoczyć. Ze stron książki Doroty Sumińskiej dowiemy się kogo przypominają zalecające się koguty i gołębie, jak podrywają słonie, co ukrywają misiowaci mężczyźni i dlaczego kobiety-modliszki powinny budzić postrach. To napisana lekkim piórem pozycja o relacjach damsko-męskich w ludzkim i zwierzęcym świecie, którą można czytać wszędzie. W ulubionym fotelu, w restauracji, na plaży, autobusie, czy samolocie.

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „Zwierz w łóżku” Doroty Sumińskiej, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: przyjrzyjcie się uważnie swoim zwierzakom, pupilom przyjaciół, krewnych i sąsiadów. Czy waszym zdaniem przypominają w zachowaniu ludzi? Czy mamy ze sobą coś wspólnego? Czy możemy czegoś się od siebie nauczyć? Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 19 sierpnia, do godz. 15.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-17
Data aktualizacji: 2022-08-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź