Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj bilety do Kina Pod Baranami

W Kinie Pod Baranami trwa Tydzień Filmu Niemieckiego. Z tej okazji mamy dla was podwójne zaproszenie na film „Nasiona” w poniedziałek, 24 stycznia, o godz. 18.30.

W programie wydarzenia znajdują się różnorodne tytuły, które opowiadają o trudnej historii Niemiec, wielokulturowości, rolach społecznych oraz o Berlinie – niezwykłej metropolii o niepowtarzalnej atmosferze.

O filmie „Nasiona”

  • tytuł oryginalny: Die Saat
  • reżyseria: Mia Maariel Meyer
  • aktorzy: Hanno Koffler, Anna Blomeier, Lilith Julie Johna, Robert Stadlober
  • czas trwania: 100 min.

Rainer i Nadine wprowadzają się z 12-letnią córką do nowego domu. Poprzedni musieli opuścić, bo jego właściciel miał inne plany, a obecny, kupiony na kredyt, wymaga pilnego remontu. Wykonuje go po godzinach Rainer, który sam pracuje w niewielkiej budowlanej firmie. Po latach dostaje wreszcie awans na kierownicze stanowisko. Niestety nowe zadania przerastają jego kompetencje: mężczyzna nie jest w stanie zaakceptować nieuczciwych praktyk.

Niemiecko-fińska reżyserka Mira Maariel Meyer kreśli w swoim filmie obraz brutalnego współczesnego kapitalizmu, który coraz bardziej niszczy społeczne więzi i demoralizuje przyzwoitych ludzi, a innym pozwala bez skrupułów wykorzystywać swoją uprzywilejowaną pozycję. Twórczyni mierzy się także z ciągle obowiązującym wizerunkiem mężczyzny jako głowy rodziny, którego powinnością jest zadbać o jej los i który nie może przyznać się do porażki, ani pokazać słabości. Frustracja i zwątpienie (jak tytułowe nasiona) przyniosą swoje niechlubne plony. 

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie na film „Nasiona”. Aby wygrać wystarczy, że odpowiecie na pytanie: w którym roku powstało kultowe Kino Pod Baranami? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 21 stycznia, do godz. 15.00. W tytule dopiszcie KINO POD BARANAMI. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-19
Data aktualizacji: 2022-01-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź