Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z wydawnictwa Novae Res

„W ciemności”! to mrożąca krew w żyłach powieść o ludziach w czasach epidemii. Autorem książki jest Karol Fitrzyk, pochodzący z Chrzanowa absolwent Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, który przygodę z pisaniem rozpoczął od recenzji muzycznych i tekstów poświęconych piłce nożnej. W swojej twórczości inspiruje się m.in. książkami George'a Orwella. W tej książce również znajdziecie ślady inspiracji dziełami Orwella.

Akcja „W ciemności” rozgrywa się współcześnie. Pewnego dnia z nieba zaczynają spadać tajemnicze żółte płatki. I dawny, dobrze znany i bezpieczny dla ludzi świat przestaje istnieć. Ludzie umierają, dostają niekontrolowanych ataków wściekłości, popełniają samobójstwa. Tajemnicza epidemia dziesiątkuje ludność. Główny bohater – Konrad jest pacjentem szpitala psychiatrycznego, w którym leczy się z lęku przed ciemnością. Wybuch epidemii zastaje go właśnie w szpitalu. Konrad jest świadkiem śmierci personelu i prawie wszystkich pacjentów placówki. On sam ocaleje i wkrótce w szpitalu spotka Alicję, która wydaje się być odporna na skutki epidemii. Razem przemierzają opustoszały, postapokaliptyczny świat, w którym ocaleli jedynie nieliczni – odporni, którzy potrafią zwalczyć swoje skrywane lęki. Czy Konradowi uda się przetrwać i pokonać własne lęki? Jaką cenę za to zapłaci?

 KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydawnictwa Novae Res. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 17 grudnia, do godz. 16.00. W tytule maila wpiszcie WYDAWNICTWO NOVAE RES. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-15
Data aktualizacji: 2021-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź