Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Amelia Bedela, najzabawniejsza gosposia na świecie, powraca w nowym, pięknie ilustrowanym wydaniu książki, zbierającej w całość jej wszystkie przygody. Perypetie postrzelonej pomocy domowej, pióra Peggy Parish, mistrzyni literatury dziecięcej, w fantastycznym przekładzie Wojciecha Manna, rozbawią do łez każdego, niezależnie od wieku.

Być może, Pani i Pan Rogers powinni zastanowić się dwukrotnie, nim przyjęli do pracy Amelię Bedelę. Za późno już jednak na wątpliwości. Klamka zapadła. Nowa, pełna energii gosposia jest zwarta i gotowa, by wywrócić dom gospodarzy do góry nogami, od strychu aż po samą piwnicę. A oni sami mogą zapomnieć o nudzie.

Amelia Bedela bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy. Zrobi dokładnie to, o co ją poprosisz. Uważaj więc na słowa! Inaczej gosposia usunie nożyczkami kropki z twojej ulubionej sukienki, odnowi meble pudrem albo porozwiesza zmęczone żarówki na sznurze do prania. Potrafi również, tym razem bez żadnych niedomówień, upiec przepyszny tort cytrynowo-bezowy.

Przygody Amelii Bedelii bawią nieoczekiwanymi sytuacjami, specyficznym podejściem do życia bohaterki i językową wieloznacznością.

Peggy Parish uważała, że zmuszając dzieci do czytania książek, które je nie interesują, niszczymy w nich naturalną ciekawość i zapał do poznawania nowych historii. O tym, jak wiele serca i pracy autorka przygód Amelii Bedelii włożyła w napisanie dedykowanych dzieciom opowieści, najlepiej świadczą słowa z listu jednego z jej młodych czytelników: „Nienawidzę czytać, ale Pani książki sprawiają, że zmieniam zdanie”.

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „Wszystkie przygody Amelii Bedelii” Peggy Parish wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: Przygody Amelii Bedelii świetnie sprawdziłyby się jako jedna z nieobowiązkowych szkolnych lektur. Znacie inne książki dla dzieci, które równie mocno potrafią zachęcić najmłodszych do czytania? Opowiedzcie nam o nich. Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 17 grudnia, do godziny 16.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-15
Data aktualizacji: 2021-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź