Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj książki wydawnictwa IUVI!

„Dawne i przyszłe wiedźmy” Alix E. Harrow oraz „Wiecznomrok” Ross MacKenzie to najnowsze powieści wydawnictwa IUVI. Krakowskie wydawnictwo ma dobra praktykę w wydawaniu niezwykłych książek. Tak jest i tym razem. Poznajcie powieści, które traktują o rzeczach uniwersalnych, bez względu na czasy w jakich się rozgrywają.

Akcja „Dawnych i przyszłych wiedźm” przenosi nas do Ameryki Północnej końca XIX wieku – w epokę ruchu sufrażystek. Siostry Eastwood – James Juniper, Agnes Amaranth i Beatrice Belladonna – upominają się w Nowym Salem o zrównanie szans kobiet z mężczyznami. Aby przetrwać i przeżyć muszą zagłębić się w najstarszą magię i nawiązać nowe przymierza. Słowem – musza stać się wiedźmami…Powieść „Dawne i przyszłe wiedźmy" można potraktować jak dobrą powieść fantasy, ale tak naprawdę jest ona hołdem złożonym mocy i wytrwałości kobiet w walce o swoje prawa i swoje życie. Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy, choć kiedyś były – w dawnych, spowitych mrokiem czasach, zanim zaczęto je palić. Od tego czasu noc należy do mężczyzn z krzyżami i pochodniami, a czary sprowadzają się do ładnych amuletów i dziecięcych rymowanek. Jeśli współczesna kobieta chce sięgnąć po władzę i moc, musi ich poszukać na ulicy. Jak siostry Eastwood i…jak współczesne kobiety.

„Wiecznomrok” także opowiada o magii. Larabelle Lisica jest sierotą i jak daleko sięga pamięcią, jej sposobem na życie było przeczesywanie kanałów w poszukiwaniu skarbów. Dziewczyna stara się nie wychylać – to najlepsza strategia przetrwania w mieście, którego ulicami maszerują pozbawieni skrupułów – i podobno duszy – białodzieje, a mieszkańcy żyją w strachu przed dziką magią. Wszystko zmienia się w dniu, gdy w ręce Lary wpada tajemnicza drewniana szkatułka. To nieoczekiwane znalezisko wywraca jej życie do góry nogami – dziewczyna zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, których nie rozumie, musi stawić czoła potężnej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. A po piętach cały czas depcze jej ktoś, kto… nie rzuca cienia.

KONKURS

Macie szansę wygrać te niezwykłe książki wydawnictwa IUVI. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 3 grudnia, do godz. 15.00. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-01
Data aktualizacji: 2021-12-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź