Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Damy złotego wieku” w nowym, świeżym wydaniu! Powieść historyczna Kamila Janickiego znów wciąga, intryguje, uczy. Pozwólmy się oczarować splendorowi królewskiego dworu Rzeczpospolitej.

Renesans, złoty wiek Polski, krajem rządzą Jagiellonowie, Rzeczpospolita nigdy nie będzie miała już takiej potęgi i wpływów jak teraz. Na opływającym w luksusy dworze, otoczone wianuszkiem sług i dwórek żyją trzy wyjątkowe kobiety. Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna, Anna Jagiellonka – damy, które w świecie rządzonym przez mężczyzn, nie pozwolą odsunąć się od władzy i zamknąć w złotych klatkach, a ich czyny i decyzje będą miały istotny wpływ na przyszłość Polski. W jaki sposób osiągną swoje cele w czasach, gdy los kobiety leży w rękach rodziny i męża? Wybiorą otwarty konflikt, czy sprytny fortel?

„Damy złotego wieku” przeniosą nas w barwną epokę przyjęć, uczt, zabaw, romansów i intryg. Epokę, którą cechowały również głębokie zmiany społeczno-gospodarcze, i która nie była wolna od niepokojów wewnętrznych i wojen.

KONKURS

Mamy dla was kilka egzemplarzy książki „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, by wygrać tę książkę? Odpowiedzcie na pytanie: Królewski dwór, polityka, nauka, sztuka, świat mody. W różnych okresach historii, często wbrew przyjętym normom społecznym, odważne kobiety nie rezygnowały z marzeń, podejmując się ogromnych wyzwań. Która z tych pań inspiruje was do działania? Czy spisano jej biografię, a może jej historia nadal czeka, by ktoś ją opowiedział? 

Odpowiedź podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 10 września, do godziny 15.00. W tytule maila napiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-07
Data aktualizacji: 2021-09-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź