Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Odwiedź Pałac Sztuki

W samym centrum Krakowa, tuż przy Rynku Głównym, na placu Szczepańskim znajduje się jeden z najpiękniejszych budynków secesyjnych – Pałac Sztuki. Jest siedzibą powstałego w 1854 roku Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych – najstarszego w tej części Europy. Na trzech powierzchniach wystawowych organizowanych jest ok. 30 wystaw rocznie.

 

Fot. materiały prasowe

Pałac Sztuki to znakomity przykład integracji architektury, rzeźby i ornamentyki. Współpraca różnych artystów, przyniosła efekt w postaci dzieła sztuki o zwartej i harmonijnej budowie. Zadecydowało o tym występowanie kilku sztuk w obrębie jednej budowli, zespolonych jednolitymi cechami poszczególnych elementów, rozmaicie nazywanymi: secesja, modernizm oraz symbolizm.

Obecnie Pałac Sztuki zaprasza na 3 wystawy:

KONKURS

Mamy dla was bezpłatne wejściówki do Pałacu Sztuki. Co zrobić, aby je wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: czyja głowa, otoczona promieniami, dominuje nad głównym wejściem do Pałacu Sztuki? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 6 sierpnia, do godz. 15.00. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-04
Data aktualizacji: 2021-08-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź