Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Andrzej Bart powraca z nową, znakomitą powieścią – „Dybuk mniemany”! Narratorem jest sam autor, a powieść to zapiski z lat 2019-2020, których zasadniczą część stanowi spotkanie z Danielem Czarewiczem, synem przedwojennego producenta filmowego.

W najnowszej powieści Barta prywatne zapiski autora przeplatają się z pełną zwrotów akcji opowieścią o przedwojennej Warszawie, niemieckiej okupacji, getcie. Żydowscy policjanci, polscy szmalcownicy, zagrabiony majątek. Zagłada i ocalenie. Poczucie winy, brawura, ludzka słabość, ale także poszukiwanie miłości.

Książki Barta zawsze stawały się literackim wydarzeniem. Za młodzieńczą powieść „Rien ne va plus” otrzymał Nagrodę Kościelskich, za „Don Juana” raz jeszcze był nominowany do Nagrody Nike, a „Fabryka muchołapek” znalazła się w jej finale oraz była nominowana do Angelusa i Nagrody Literackiej Gdynia. Film „Rewers” według jego scenariusza otrzymał Złote Lwy na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni. 

KONKURS

Mamy dla was egzemplarze książki „Dybuk mniemany” autorstwa Andrzeja Barta. Co zrobić, aby ją wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: jakie książki opowiadające o czasach przedwojennych lub wojennych najbardziej was poruszyły i dlaczego? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 6 sierpnia, do godz. 15.00. W tytule dopiszcie WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-04
Data aktualizacji: 2021-08-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź