Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę wydaną przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Książka „Park Lotników Polskich” autorstwa Jadwigi i Krzysztofa Wielgusów została poświęcona popularnemu parkowi w Czyżynach. Publikacja jest 18. z kolei monografią z serii „Parki Krakowa”, która była wydawana przez Pracownię Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida.

Park został opisany w szerokim kontekście. Autorzy zaprezentowali historyczne przemiany okolicznych wsi, wskazali na doniosłą rolę inwestycji militarnych i komunikacyjnych w powstrzymaniu spontanicznego rozwój podmiejskiego budownictwa w XIX i XX wieku, opisali także fazy rozwoju krakowskiego lotniska. Wreszcie przedstawili obecny stan parku z jego centralnym punktem w postaci zrujnowanego fortu Pszorna. Pokazali także ważną koncepcję zintegrowania i harmonijnego działania w obszarze pasa pomiędzy Krakowem i Nową Hutą, którego sercem jest park Lotników Polskich oraz tereny Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Pomysł sukcesywnego opisywania krakowskich parków zrodził się z chęci zapoznania odbiorców z wartościami przyrodniczymi i krajobrazowymi tych wyjątkowych zielonych enklaw Krakowa. Przez 15 lat zostały wydane publikacje o najważniejszych parkach Krakowa m.in. parku Jordana, Plantach krakowskich, parku Decjusza, Błoniach krakowskich, bulwarach wiślanych czy parku Krakowskim. Cykl wydawniczy „Parki Krakowa”, realizowany od 2005 r., od samego początku cieszy się olbrzymią popularnością.

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydaną przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Czy Nowa Huta różni się od innych dużych dzielnic Krakowa ? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do 25 czerwca, do godz. 12.00. W tytule maila napiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody odbierzecie osobiście. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-23
Data aktualizacji: 2021-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź