Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dlaczego Rosja kocha Putina? Odpowiedzi dostarczy Wam nowa książka reporterki cyklu „Szerokie tory” i autorki bestsellera "Nie ma jednej Rosji". Barbara Włodarczyk przedstawia swoje najnowsze reportaże z Rosji pt. "Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin".
 

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?

Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?

Jak Rosja wstaje z kolan?

Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.

Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni, a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami, w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.

Z jej fascynujących, lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

 

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki "Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin" Barbary Włodarczyk wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Co zrobić, żeby wygrać książkę? Napiszcie nam, jaki reportaż zrobił ostatnio na Was największe wrażenie i uzasadnijcie swoją odpowiedź. Czekamy na maile pod adresem: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 29 stycznia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-27
Data aktualizacji: 2021-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat