Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Na zbliżający weekend polecamy świetne koncerty - w Krakowie zagrają m.in. Mrozu, Nosowska i Raz Dwa Trzy! Poza tym wciąż możecie obejrzeć film w kinie samochodowym albo obejrzeć spektakl w Teatrze Słowackiego. Więcej w naszym kulturalnym przewodniku!

Fot. fot. Monika Stolarska/Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
fot. Monika Stolarska/Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Zaczynamy od koncertów na terenach zielonych w Fortach Kleparz! Ten weekend rozpoczniemy w piątek żywiołowym koncertem Mroza! Jego utwory „Napad” i „Aura” zagościły na stałe na notowaniach wielu stacji radiowych. Z kolei w sobotę na scenie pojawi się grupa Happysad, a ich supportem będzie Paulina Przybysz. Niedziela będzie należeć do Katarzyny Nosowskiej. Artystka znana zarówno z działalności w HEY, jak i z albumów solowych, zagra utwory m.in. z ostatniej płyty “Basta!”. Będzie różnorodnie jak na Nosowską przystało. W każdy weekendowy dzień Forty zapraszają o godz. 19. 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy koncert Mroza, sobotni występ Happysad i Pauliny Przybysz i niedzielny koncert Nosowskiej w Fortach Kleparz.  Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Jaki jest Twój ulubiony koncertowy artysta/zespół i dlaczego? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 25 września do godz. 12 w tytule maila wpisując FORTY KLEPARZ i dzień, w którym chcecie wybrać się na koncert. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

W najbliższą niedzielę o godz. 19 w Nowohuckim Centrum Kultury 30-lecie swojej działalności będzie świętować grupa Raz Dwa Trzy! Zespół od lat podąża własną drogą i wierny jest swoim pomysłom i estetyce, dzięki czemu może cieszyć się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Kunsztownie skonstruowane teksty, bogactwo instrumentów, pasja i doskonałe aranżacje – to jego znaki charakterystyczne. Z pewnością podczas koncertu zabrzmią ich największe przeboje jak “Trudno nie wierzyć w nic” czy “Jutro możemy być szczęśliwi”.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na niedzielny koncert Raz Dwa Trzy w NCK.  Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Który utwór Raz Dwa Trzy cenicie najbardziej i dlaczego? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 25 września do godz. 12 w tytule maila wpisując RAZ DWA TRZY NCK. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Zapraszamy do nowohuckiej Nowej Rezydencji w najbliższą niedzielę. Co tydzień możecie się tam zapoznać z wybranymi pozycjami największego polskiego festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity. Tym razem będzie to seans filmu “Antropocen: epoka człowieka”. Film jest utrzymaną w surrealistycznym duchu medytacją na temat masowych, głębokich i - co najważniejsze - trwałych zmian w krajobrazie naszej planety dokonywanych przez człowieka. Jako narratorka oprowadza po nim Alicia Vikander, nagrodzona Oscarem za rolę w „Dziewczynie z portretu”. Początek o godz. 19. 

To już ostatni weekend z wystawą “Roman Ingarden. Filozof i fotograf” w MOCAK-u. W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Romana Ingardena. Z tej okazji w Galerii Alfa możemy zobaczyć monograficzną wystawę blisko 150 jego fotografii powstałych w latach 1940–1970. Ekspozycja obejmuje autoportrety i portrety, przyrodę, architekturę i martwe natury. Wystawa ujawnia nieznaną – i pełną wdzięku – twarz Romana Ingardena. Okazuje się on człowiekiem romantycznym, psychologicznie wnikliwym, czułym na ulotność piękna. Polecamy! 

Kino pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "My dwie", w którym słynna niemiecka aktorka Barbara Sukowa wciela się w postać emerytki Niny, od lat będącej w sekretnym związku z sąsiadką Madeleine (Martine Chevallier). Prezentowany na 11. LGBT Film Festival 2020 film Filippo Meneghettiego to wyciskająca łzy historia pięknej miłości, gdzie dramatyczne wydarzenia przeplatają się z dobrym humorem. Seans w piątek o godz. 18:15. 

Piątek to już ostatnia szansa na złapanie seansu w Kinie Samochodowym MASTERCARD Off Camera. Tym razem będzie to film “Vox Lux”. Celeste (Natalie Portman)  była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu wydarzeń, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Początek o godz. 20 na parkingu Stadionu Wisły. 

“Wojna polsko-ruska” na podstawie książki Doroty Masłowskiej na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego! Ta kultowa już i przeniesiona na duży ekran książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu “Wojna polsko-ruska” nabiera porażającego, jadowitego blasku. Spektakl w reżyserii Pawła Świątka możecie obejrzeć w piątek o godz. 19 i sobotę o godz. 20.

Ostatni weekend września to tradycyjnie czas Podgórskich Dni Otwartych Drzwi. W programie spotkania, spacery, wystawy i wiele innych atrakcji. Jakie oprowadzania z przewodnikami szykują się na ten weekend? Będziecie mogli zobaczyć Podgórze z okien dyliżansu pocztowego, poznać historię tej dzielnicy, przejść trasą znanych postaci z Podgórza, a nawet poznać miejscowe legendy. Dokładny program sprawdzicie na stronie Stowarzyszenia Podgórze. 

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat