Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę wydawnictwa Krytyki Politycznej!

„Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki” to niesamowita, bardzo potrzebna książka o początkach polskiej informatyki. Opowiada o kobietach, które konstruowały komputery, tworzyły języki programowania, pierwsze aplikacje użytkowe, a później komputeryzowały m.in. Bibliotekę Narodową i Ministerstwo Sprawiedliwości.

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Krytyki Politycznej
materiały prasowe/Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Karolina Wasielewska, dziennikarka i autorka bloga „Girls Gone Tech”, w „Cyfrodziewczynach” przypomina autentyczne historie. Udało się jej dotrzeć do programistek i legend środowiska informatycznego, którym polska informatyka – o czym niewiele osób wie – bardzo wiele zawdzięcza. Wasilewska nazywa je „akuszerkami informatyki”.

Takich kobiet było wiele – wtedy, gdy polska informatyka dopiero raczkowała  - na równi z mężczyznami pracowały na kierowniczych stanowiskach, dostawały nagrody, były cenione w kraju i za granicą. Pionierki polskiej informatyki rozwiązywały nierozwiązywalne problemy, a ich życie zawodowe przekładało się na decyzje podejmowane w sprawach prywatnych.

Autorka bardzo rzetelnie zebrała informacje potrzebne do napisania książki. Znajdziecie w niej wiele nowych faktów i ciekawostek, które na pewno zainteresują nie tylko miłośników informatyki. Zaletą jest także spory materiał ilustracyjny, który zawiera m.in. wiele unikatowych zdjęć i nieznanych ogółowi czytelników dokumentów. 

 

KONKURS

Macie szansę wygrać książkę „Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki” wydawnictwa Krytyki Politycznej. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla Was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 28 sierpnia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody otrzymacie pocztą. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat