Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacyjny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Kino plenerowe w Dworku Białoprądnickim lub Agrafce, Sorry Boys w Fortach Kleparz, a może teatralna Nowa Huta? Zaplanujcie ten weekend z naszym kulturalnym rozkładem jazdy!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

Na początek Kino pod Baranami i Letnie Tanie Kinobranie. Od piątku w ramach przeglądu będziemy oglądać filmy o miłości. Znakomitą oprawę muzyczną dla wzruszających historii miłosnych gwarantują głośne musicale: “Narodziny gwiazdy” oraz “La La Land”. Pierwszy z filmów jest odświeżoną wersją klasycznego love story, po raz pierwszy obecnego na wielkim ekranie ponad 80 lat temu. Tym razem w rolę utalentowanej dziewczyny, którą pod swoje skrzydła bierze doświadczony (i nieco przebrzmiały) artysta, znakomicie wcieliła się Lady Gaga. Drugi z tytułów, widowiskowe dzieło Damiena Chazelle’a z hipnotyzującym duetem Emma Stone-Ryan Gosling, to pełnometrażowa piosenka o ambicji, trudnościach życia we dwoje oraz miłości do jazzu i kina. W programie znalazły także się słynne historie miłosne, pochodzące z kart literackich klasyków, takich jak “Anna Karenina” oraz “Małe kobietki”. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie kina.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na seans filmu “La La Land” w Kinie pod Baranami w czwartek, 20 sierpnia o godz. 14:00. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Jaki jest Wasz ulubiony musical i dlaczego? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 14 sierpnia do godz. 14 w tytule maila wpisując LETNIE KINOBRANIE. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Kolejny muzyczny weekend w Fortach Kleparz! Tym razem w piątek wystąpi tam grupa Łąki Łan, czyli jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju. Szaleni, nieprzewidywalni i często przebrani za owady - przekonaliśmy Was? A z kolei bardziej liryczne brzmienia czekają na nas w niedzielę wtedy zagra Sorry Boys z charyzmatyczną Belą Komoszyńską na wokalu. Ich najnowszy album “Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album grupy. Pochodzą z niego takie utwory jak “Absolutnie, absolutnie”, “Jesteś pragnieniem” czy “Warszawa czeka”. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.

KONKURS

Możecie zdobyć podwójne zaproszenia na koncert grupy Sorry Boys w Fortach Kleparz w najbliższą niedzielę. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Jak nazywał się debiutancki album zespołu? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 14 sierpnia do godz. 12 w tytule maila wpisując FORTY KLEPARZ. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Nowohucki Bulwar(t) Sztuki zaprasza na pełen wrażeń weekend! W piątek dwukrotnie (o 10 i 17) zapraszamy na warsztaty choreograficzne z Renatą Piotrowską-Auffret. W piątkowy i sobotni wieczór o godz. 19 możecie zobaczyć spektakl Łaźni Nowej - “Nowohucka telenowela”, który pokaże tę dzielnicę oczami kobiet tam mieszkających. Niedzielny wieczór zakończy kino plenerowe - seans “Jutro albo pojutrze”. Film powstawał spontanicznie jako zwykła rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis budowania własnej tożsamości (godz. 20:30). Wszystkie wydarzenia w Łaźni Nowej!

Niezwykły koncert dwóch gigantów polskiej pianistyki jazzowej spotykających się ponownie po kilkunastu latach w ICE Kraków! Zagrają Adam Makowicz i Leszek Możdżer! Sobotni koncert będzie pierwszym z serii recitali świętujących 80-lecie Makowicza. Dwaj pianiści wracają tym samym po 16 latach do projektu wspólnych koncertów zainicjowanych nagraniem w 2014 słynnej płyty CD "Makowicz vs. Możdżer at Carnegie Hall", która okazała się wielkim hitem uzyskując status dwukrotnie platynowej. Koncert w sobotę o godz. 20 odbędzie się w ramach Summer Jazz Festival Kraków.

Od czwartku, 13 sierpnia Fabryka Emalia Oskara Schindlera zaprasza na nową wystawę czasową „Ślady”. Wystawa jest opowieścią o śladach – obrazach II wojny światowej przekazywanych przez świadków, bohaterów ekspozycji. Dzięki nim poznajemy fragmenty historii Krakowa, które wiążą się z konkretnymi miejscami na mapie miasta. Wystawa jest podróżą zarówno przez czas, jak i przestrzeń. Poruszamy się po Krakowie, w obszarze wyznaczonym wydarzeniami z lat 1939–1945, a prowadzą nas relacje bohaterów. Wystawa jest także uniwersalną opowieścią o mieście – wielokulturowym zjawisku, w którym zachodzą wspólne dla wszystkich metropolii procesy, a których wzorce możemy odczytywać na przykładzie Krakowa. Serdecznie polecamy!

W najbliższą sobotę w Klubie Studio wystąpi dla Was krakowskie trio Box Anima. Koncert odbędzie się w nowo zaaranżowanej przestrzeni Klubu Studio, przygotowanej specjalnie na Antrakty na lato! Box Anima to krakowskie trio akustyczne, przekazujące swoją muzyką potężną dawkę emocji. Największą przyjemność czerpią z eksperymentowania z możliwościami swojego instrumentarium. W ich muzyce słychać inspiracje prog-rockiem, folkiem, art-rockiem, trip-hopem i progresywnym metalem spod znaku Toola. Teksty Orkisz są poetyckie, ale bezkompromisowe. Każda z piosenek przynosi ze sobą własną dramaturgię i niepokój, wprowadza słuchacza w swoją wrażliwość.  Początek koncertu o godz. 20.

W niedzielę rozpoczyna się Kraków Green Film Festival, czyli festiwal filmów związanych z ekologią i środowiskiem. Począwszy od niedzieli przez kolejny tydzień, codziennie o godz. 20:30 będziecie mogli zobaczyć filmy plenerowo w Tytano na Dolnych Młynów. Na pierwszy wieczór polecamy "Home. Ziemia S.O.S.", dokument Luca Bessona i Yanna Arthusa.  Ten poruszający film stanowi obraz postępujących zmian klimatycznych: globalne ocieplenie, masowe wymieranie zwierząt i roślin, degradacja lasów i kończące się zasoby naturalne. Drugą lokalizacją kina plenerowego podczas festiwalu będzie Bulwar Czerwieński u stóp Wawelu. Polecamy sprawdzić szczegóły na stronie wydarzenia.

Kolejny weekend Kina na Tarasie w Agrafce! Tym razem od piątku codziennie o godz. 21:00 obejrzycie filmową klasykę. W piątek “Prosta historia” Davida Lyncha, w sobotę “Pociągi pod specjalnym nadzorem” Jiři Menzla, a w niedzielę francuskie “Delicatessen”. W kolejne dni czekają na Was dzieła Formana, Jarmuscha czy Felliniego. Warto nadrobić klasykę!

Niedziela w Teatrze Ludowym to okazja do wizyty rodzinnej. W repertuarze bowiem znajdzie się spektakl “Pippi”, czyli historia bohaterki, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Poznajcie najsilniejszą dziewczynkę świata, z torbą pełną złotych monet, z rudymi warkoczykami i tysiącem piegów. Poznajcie jej przyjaciół, konia, z którym mieszka w willi Śmiesznotce, niezwykłe przygody, małpkę Pana Nilsona i wszystkie niestworzone historię, które opowiada. Kultowa postać dzieci, młodzieży i dorosłych w roztańczonym i rozśpiewanym spektaklu dla widzów w każdym wieku! Spektakl rozpocznie się o godz. 16.

Dworek z Baranami to cykl letnich pokazów plenerowych w ogrodach Dworku Białoprądnickiego. W każdą sobotę o godz. 21 możemy zobaczyć ciekawy dokument, zatem co w tym tygodniu? “Twarze, plaże” to dokumentalny film drogi, którego główną bohaterką jest Agnès Varda, francuska fotografka i reżyserka filmowa, przedstawicielka francuskiej Nowej Fali, laureatka honorowego Oscara za całokształt twórczości. Reżyserem jest JR, francuski fotograf i artysta uliczny, który wraz z Vardą udaje się w podróż starą, przerobioną na gigantyczny jeżdżący aparat fotograficzny furgonetką. W jej środku której znajdowała się fotobudka, a także sprzęt pozwalający wywołać zrobione zdjęcia i wydrukować je w wielkim formacie. Polecamy! 

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat