Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacyjny przewodnik kulturalny! [KONKURS]

Sierpniowe koncerty i seanse plenerowe - brzmi jak idealny plan na weekend! Dokładamy do tego wizytę w teatrze i przedpremiery w kinach - o tym przeczytacie w naszym cotygodniowym kulturalnym przewodniku.

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

Zaczynamy od Kina pod Baranami, gdzie rozpocznie się w piątek kolejny tydzień Letniego Taniego Kinobrania. Tym razem motywem przewodnich pokazywanych filmów będzie “obcy”. Bez wątpienia obco czuje się Daniel (hipnotyzujący Bartosz Bielenia) – młody chłopak z nominowanego do Oscara “Bożego Ciała” Jana Komasy, który podając się za księdza sieje zamęt w małej miejscowości. Specjalne miejsce zajmują filmy ujmujące „obcego” w klasycznej kategorii budzącego strach monstrum. Takim tytułem jest m.in. najnowsze dzieło Jima Jarmuscha “Truposze nie umierają”, gdzie po ulicach małego miasteczka snują się krwiożercze zombie. Z kolei główny bohater wyciszonej komedii “Tam gdzieś musi być niebo” to milczący mężczyzna w kapeluszu, który podróżuje po świecie by zdobyć fundusze na swój film i nieustannie styka się z absurdami codzienności. Szczegółowy repertuar na stronie Kina pod Baranami.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na seans filmu “Tam gdzieś musi być niebo” w Kinie pod Baranami we wtorek, 11 sierpnia o godz. 14:40. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Jaki jest najciekawszy film jaki obejrzeliście ostatnio i dlaczego właśnie ten? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 7 sierpnia do godz. 14 w tytule maila wpisując LETNIE KINOBRANIE. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Teraz propozycja dla najmłodszych. Teatr Groteska zaprasza w najbliższą niedzielę o godz. 11 na spektakl pt. “Ładne kwiatki”. To opowieść o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga. Bratek, Tulipan, Chryzantema, Kaktus, Gerbera są tu kwiatami nie tylko o odmiennym wyglądzie, ale także o różnym usposobieniu. Poznamy ich pochodzenie, marzenia i tęsknoty. Spektakl adresowany jest do dzieci, ale i dorosłych widzów bez wątpienia zachwycą pomysłowe kostiumy o wyrafinowanej plastyce.

KONKURS

Możecie zdobyć podwójne zaproszenia na spektakl “Ładne kwiatki” w Teatrze Groteska w najbliższą niedzielę. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Kto jest reżyserem tego spektaklu? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 7 sierpnia do godz. 12 w tytule maila wpisując ŁADNE KWIATKI W GROTESCE. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Teatr Ludowy zaprasza w najbliższy weekend na komedię pt. “Via-gra”. Już sam tytuł tej tragikomedii przywodzi na myśl wiele groteskowych skojarzeń, a cóż dopiero jeśli wpisać go w kontekst związku starszego mężczyzny z młodszą kobietą z apetytem na życie. Każda taka historia ma wiele meandrów i szczegółów. Warto się w nie zagłębić korzystając z lekkiej, komediowej formy przedstawienia, w której życie mniej boli, a śmiech oczyszcza i wyzwala. Macie taką szansę w sobotę i niedzielę o godz. 19 na Scenie pod Ratuszem.

KONKURS

Możecie zdobyć podwójne zaproszenia na niedzielny spektakl “Via-gra” w Teatrze Ludowym. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Kiedy spektakl miał swoją premierę? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 7 sierpnia do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR LUDOWY. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Na Fortach Kleparz zapowiada się świetny muzyczny weekend! Rozpocznie go już w czwartek koncert grupy Bitamina. Z kolei w piątek zagra tam Kwiat Jabłoni - duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu, łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Niedziela będzie należeć do Organka, który wyrusza w mini trasę promującą jego najnowszy album mający ukazać się jesienią. Bądźcie na Pogo Tour! Wszystkie koncerty o godz. 19.

Zapraszamy też do Areny Garden w pobliżu TAURON Areny Kraków! W piątek o godz. 20 wystąpi tam na żywo grupa Blues Shoes. Z kolei w sobotę wieczorem rusza tam Nowohuckie Kino Plenerowe. Pierwszą propozycją będzie seans francuskiej komedii pt. “Za jakie grzechy dobry Boże”. Start o godz. 21. Poza tym food trucki, leżaki i chill!

Nowe miejsce na wakacyjnej mapie Krakowa, czyli Artsfera MNK przy Hotelu Cracovia, zaprasza na koncert! W piątek czeka nas tam “Wieczór z Tiffany’m”. Posłuchamy muzyki filmowej i serialowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Co w repertuarze? Utwory m.in. z “Gry o tron”, “Upiora w operze” czy “Pocahontas”. Początek o godz. 19.

Na placu przed Centrum Kongresowym ICE czekają Was koncerty w ramach Muzycznych Plenerów! Kto zagra w ten weekend? W piątek zapraszamy na wieczór z baśniowo-onirycznymi piosenkami sophisti-popowego zespołu Rycerzyki (godz. 21). Z kolei w sobotę w ramach pasma "Letni relaks" o godz. 20 wystąpią wszechstronni improwizatorzy - duet Malediwy. W niedzielę na pikniku krakowskim w Parku Maćka i Doroty o godz. 14 zagra Kwartet Manus.

W najbliższy weekend w Kinie Kika przedpremierowo zobaczymy film “Arab Blues”. Ta komedia przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Pokazy w piątek i sobotę o godz. 20:45.

Muzeum Książąt Czartoryskich na dziedzińcu swojego pałacu chce przypomnieć krakowskie tradycje spotkań muzycznych, zapoczątkowane w XIX wieku przez księżną Marcelinę Czartoryską, ulubioną uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina. Dlatego w sierpniu czeka nas pięć koncertów z wykładami wprowadzającymi. W sobotę o godz. 19:30 wystąpią Gevorg Matinyan i Joanna Sielicka. Polecamy!

Wystawa na Ekranie w Kinie Mikro! Tym razem w niedzielę o godz. 16 zobaczymy piękny dokument pt. “Dziewczyna z Perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu”. Film poszukuje odpowiedzi na wiele nierozwiązanych zagadek otaczających tytułowy obraz i jego tajemniczego twórcę – Vermeera. Dla widzów, których zachwycił fabularny film „Dziewczyna z perłą” z 2003 roku z udziałem Colina Firtha i Scarlett Johansson, to okazja do pogłębienia swojej fascynacji życiem i twórczością Vermeera.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat