Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacyjny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Lato w pełni, więc coraz śmielej zapraszamy Was w plener! Nad Zalewem Nowohuckim tradycyjnie rozpoczyna się Bulwar(t) Sztuki, Forty Kleparz zapraszają na koncerty pod chmurką, powraca też tradycyjny Krakowski Kiermasz Książki! Więcej w naszym wakacyjnym rozkładzie jazdy.

Fot. Sokół z masłem orzechowym - materiały prasowe

W piątek rozpoczynamy trzeci tydzień wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie w Kinie pod Baranami. Tym razem motywem przewodnim pokazywanych filmów będzie tajemnica. Świat szpiegów odsłania przed widzami Kinobrania film “Tajemnice Joan”, w którym pewna niepozorna angielska staruszka o twarzy Judy Dench zostaje oskarżona o zdradę i działalność na rzecz wrogiego mocarstwa w czasie zimnowojennych napięć. Tajemnica stanowi także centralny element islandzkiego filmu “Biały, biały dzień” Hlynura Pálmasona, reżysera pamiętnych "Zimowych braci". Jego główny bohater (Ingvar Sigurðsson) to pogrążony w żałobie po stracie żony policjant, odkrywający zaskakujące sekrety swojej ukochanej. Na ekranie pojawi się kilka kryminałów, na czele z przebojowym “Na noże”. Ta klasyczna opowieść spod znaku „kto zabił?” zyskuje w ujęciu Riana Johnsona nową energię, przewrotność oraz znakomitą obsadę, w której znaleźli się m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee i Don Johnson.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na seans filmu “Tajemnice Joan” w Kinie pod Baranami w środę, 22 lipca o godz. 16:15. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona rola Judy Dench i dlaczego? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 17 lipca do godz. 12 w tytule maila wpisując LETNIE KINOBRANIE. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Pora rozpocząć Lato na Fortach Kleparz! W ten weekend będzie się tam sporo działo. Już w piątek o godz. 20 zagra grupa Mikromusic w akustycznej wersji. To zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Pewnie wielu z Was zna utwór “Tak mi się nie chce”, którego Mikromusic jest autorem. W sobotę o godz. 18:30 Art Color Ballet zaprezentuje instalacje Body Art - unikatową sztukę malowanych ciał tancerzy, w której ruch, kolor, muzyka oraz przestrzeń scenografii współdziałają w plastycznej formie malarstwa ożywionego. A w niedzielę o godz. 20 zagra w Fortach Daria Zawiałow - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej. Dzika, rockowa energia - to jest to, co nas czeka na pożegnanie weekendu!

Na Muzyczne Plenery zapraszamy też przed Centrum Kongresowe ICE Kraków. W piątek o 20.00 na scenie pojawi się alternatywny zespół indie-rockowy Terrific Sunday, który na swoim koncie ma występy na wielu ważnych festiwalach, takich jak Wianki, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy Jarocin Festiwal, zaś w sobotę o tej samej porze usłyszymy tu balansującą między jazzem, bluesem i rockiem grupę Skicki-Skiuk. Natomiast w niedzielę o 18.00 zmieniamy lokalizację - zapraszamy wszystkich fanów muzyki klasycznej na koncert kwintetu smyczkowego Fresco Sonare do ArtSfery MNK (ogród dawnego Hotelu Cracovia).

W końcu doczekaliśmy się - rusza nowohucki Bulwar(t) Sztuki organizowany przez Łaźnię Nową nad Zalewem Nowohuckim. Zainauguruje go najbardziej kosmiczny spektakl z ich repertuaru: "Pluton p-brane" w reżyserii Mateusza Pakuły. To uderzeniowa dawka humoru i amerykańskiego snu w jednym. Do obejrzenia w piątek o godz. 17 i 20. W sobotę o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie z Janem Peszkiem, a o godz. 19 na wieczór z improwizacjami w wykonaniu Impro KRK. Niedziela to dzień kina plenerowego, o godz. 20:30 zobaczymy film “Sokół z masłem orzechowym”. To czarująca komedia, która podbiła serca widzów na całym świecie. Pełna śmiechu i przygód, ciepła i wzruszająca opowieść o niecodziennej przyjaźni.

Polecamy wyjątkowe wydarzenie w Żydowskim Muzeum Galicja -  Szancer zremiksowany. Kino Zremiksowane to projekt, który łączy autorską muzykę filmową skomponowaną przez Piotra Krakowskiego z dopasowanymi do niej wizualizacjami tworzonymi przez Jacka Kabzińskiego. Jest to wyjątkowy kolaż muzyki i filmu, polegający na wzajemnym przenikaniu się dźwięków z obrazami. Podczas koncertu głównym tematem wizualizacji towarzyszących muzyce będzie twórczość słynnego ilustratora, Jana Marcina Szancera. Grafiki twórcy ilustracji m.in. do „Przygód Pana Kleksa”, Trylogii czy „Pana Tadeusza”, ożyją na ekranie, a wraz z towarzyszącą wizualizacjom muzyką widzowie będą mogli doświadczyć niezapomnianego spektaklu audiowizualnego. Początek w niedzielę o godz. 19.

Muzeum Narodowe zaprasza do ArtsferyMNK i zwiedzania hotelu Cracovia. Symbol nowoczesności, największy i najbardziej luksusowy, wyjątkowy. Gościł wielkie artystyczne gwiazdy. To tu znajdowały się luksusowe sklepy, restauracja czy siedziba Orbisu. We wnętrzach można podziwiać niezwykłe, lśniące mozaiki. Sobotni spacer będzie okazją do odkrycia fenomenu tego niezwykłego miejsca, kryjącego przeróżne historie. Wycieczki rozpoczną się o godz. 11 i 13.

Kino Agrafka zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu “Babyteeth” -  pełnego humoru portretu nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Pokazy w piątek i sobotę o godz. 19.

Teatr im. Juliusza Słowackiego pokaże w ten weekend spektakl “Imię róży” na podstawie powieści Umberto Eco. Znaną książkę z lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Otrzymujemy więc nie tylko powieść z kryminalną intrygą ale także swoisty wgląd w warsztat pisarza. Mamy więc historię o miłości, która jest zabroniona. Zabronionej miłości do kobiety, zabronionej miłości do książek, do mądrości, do wiedzy, do miłości braterskiej, aż wreszcie miłości do Boga. Czy miłość w klasztornych murach może być zbrodnią? Czy miłość to trucizna? Spektakl zobaczycie w piątek lub sobotę o godz. 18.

Krakowski Kiermasz Książki powraca! Już w najbliższy weekend od godz. 10.00 do 20.00 antykwariusze, księgarze i bukiniści otworzą nowy sezon cyklicznych kiermaszów na placu św. Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji oraz będą zachęcać do spędzenia miło czasu w jednym z najurokliwszych zakątków Starego Miasta. I przede wszystkim – do uzupełnienia biblioteczek! Oferta książek z drugiego obiegu na kiermaszu zapowiada się jak zawsze znakomicie! Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców. Polecamy!

Grupa KAMP! wraca na salony na największej HAŁSówce w Krakowie! Koncert na żywo już w najbliższą niedzielę w Zet Pe Te na Dolnych Młynów. KAMP! to bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Działają nieprzerwanie od ponad 10 lat, na swoim koncie mają albumy "KAMP!”, ”Orneta”, „Don’t Clap Hands” i „Dare”, a także występy na największych festiwalach oraz tak ważnych imprezach jak amerykańskie SXSW czy brytyjskie The Great Escape. Na ich koncertach nie da się stać w miejscu - ta muzyka po prostu porusza do tańca! Początek o godz. 20. 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-07-15
Data aktualizacji: 2020-07-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź