Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny przewodnik weekendowy po Krakowie!

W tym tygodniu kinomani powinni być zadowoleni! Niektóre kina wracają stacjonarnie, wciąż możecie wybrać się do kina samochodowego, a Krakowski Festiwal Filmowy zmierza do szczęśliwego finału. Poza tym polecimy Wam piękną wystawę, koncert online i zwiedzanie synagog przez Internet. Polecamy najlepsze weekendowe wydarzenia w Krakowie!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

W niedzielny wieczór zapraszamy na wyjątkową edycję 7@nite Synagogi NocąWirtualny Spacer z synagogami w tle. Jak co roku, organizatorzy zaprezentują nam siedem krakowskich synagog i pokażą, jak niezwykłym miejscem jest Kazimierz. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy nie znają żydowskiego dziedzictwa w Krakowie, a także tych, którzy chcieliby odkryć krakowskie synagogi na nowo. Oprowadzać będzie nas Anna Maria Baryła – krakowska przewodniczka, która przez wiele lat była wolontariuszką w JCC Krakow. Początek wirtualnego zwiedzania już o godz. 19 w niedzielę! Tu link do wydarzenia na FB.

Klub Studio przenosi się do sieci! W każdy piątek będzie umilać nam wieczór koncertem online prosto ze swojej sali koncertowej. Pierwszą propozycją jest koncert zespołu Nocny Kochanek. Grupa gra klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. W swoich tekstach zespół wykorzystuje humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji. W ten sposób Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Koncert transmitowany będzie w piątek o godz. 20 w serwisie YouTube - link do transmisji pojawi się 30 minut przed startem wydarzenia w social mediach klubu Studio oraz zespołu Nocny Kochanek.

Samochodowe Kino Rozrywka w najbliższy weekend zawita pod TAURON Areną Kraków! A to z okazji 6. urodzin największej areny w naszym mieście! Zabawę urodzinową rozpoczynamy od pokazu filmu "Niedobrani". Film opowiada historię bohaterów granych przez Charlize Theron i niepoprawnie zabawnego Seth Rogena, którzy wbrew pozornym różnicom tworzą dobrany duet. Pokaz w piątek o godz. 18:45. Tego samego wieczoru o godz. 21 zobaczycie Oscarowy “Parasite”, a w kolejnych dniach m.in. “Na noże”, “Praziomka” czy “Był sobie pies 2”. TAURON Arena zaprasza też na rolkowisko i do strefy foodtrucków - jak świętować to z przytupem!

Jeszcze do niedzieli potrwa Krakowski Festiwal Filmowy Online! Uczestników czeka oglądanie najlepszych dokumentów, animacji czy krótkometrażówek sezonu. Co ciekawego na ekranach naszych telewizorów i komputerów pojawi się w ostatni weekend festiwalu? Chociażby duńska “Podróż zimowa”, po której odbędzie się też Q&A z twórcami. Małżeństwo utalentowanych żydowskich muzyków ucieka w trakcie drugiej wojny światowej do Stanów Zjednoczonych. Po latach syn w rozmowie z ojcem odkrywa szczegóły ich życia w nazistowskich Niemczech. Seans w piątek o godz. 20. A w sobotę o godz. 20:30 rozpocznie się pokaz filmów nagrodzonych w tegorocznej edycji festiwalu.

Kino Samochodowe KBF zaprasza na parking vipowski przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w piątek i sobotę o godz. 21.30. W piątkowy wieczór zobaczymy historię jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — “Jokera” (Joaquin Phoenix). Przedstawiony obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. Sobotni wieczór upłynie nam w towarzystwie “Sokoła z masłem orzechowym”. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

Kina stacjonarne powoli otwierają swoje drzwi dla mieszkańców Krakowa? M.in. Kino Mikro od soboty zaprasza na dobre filmy. Na ich ekranie zobaczymy m.in. “Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy, “Oficera i szpiega” Romana Polańskiego czy “Na noże” Riana Johnsona. Kino Kika pokaże w weekend francuskie klasyki - “Delicatessen” i “Miasto zaginionych dzieci”. Będzie też włoski mafijny “Zdrajca”. Z kolei Agrafka w weekend zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu “Obrazy bez autora” w reżyserii laureata Oscara Floriana Henckela von Donnersmarcka. Repertuar kin sprawdzajcie na ich stronach internetowych i profilach FB. Czekamy na kolejne kina!

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat