Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny przewodnik weekendowy!

Coraz więcej wydarzeń w przestrzeni Krakowa! Kino samochodowe i coraz więcej otwartych muzeów - cieszą nas takie wiadomości. Ale spokojnie - wciąż macie też wiele ciekawych kulturalnych inicjatyw online - seanse wirtualne, spektakle, webinary czy koncerty. Sprawdźcie szczegóły w naszym kulturalnym przewodniku!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

Zaczynamy od kina samochodowego, na które zaprasza Krakowskie Biuro Festiwalowe. Od czwartku do niedzieli, codziennie o godz. 21.00 obowiązkowo widzimy się na parkingu przed stadionem Wisły Kraków. Filmowy maraton otworzy “Sala samobójców. Hejter”, produkcja, która 6 marca miała swoją premierę i była najbardziej oczekiwaną w polskim kinie w tym roku! W piątek zobaczymy “Planetę singli 3”, w sobotę “Psy 3: W imię zasad” Władysława Pasikowskiego, a w niedzielę komedię “Mayday”. Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu na Facebook’u!

To nie jedyna taka propozycja - drugie kino samochodowe ruszy przy ul. Rozrywka! Tam seanse czekają na Was kilka razy dziennie! Jaki repertuar szykuje Kino Rozrywka? W piątek o godz. 18 możemy zobaczyć polską “Córkę trenera”, a o godz. 21 oscarowy “Parasite”. W sobotę o godz. 11:30 seans dla dzieci: "Śnieżna paczka”, o godz. 17:00 “Boska Florence” z Meryl Streep w roli głównej, a o godz. 21 “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. W niedzielę najmłodsi będą mogli obejrzeć “Praziomka” (godz. 11:30), a starsi - “Nieznajomych” oraz “Na noże” (odpowiednio godz. 16:30 i 20).

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników NAVIGATOR – w Internecie! Tematem piątkowego webinaru będzie Kijów - miasto Złotych Kopuł. Miasto Bułhakowa, Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią i niepowtarzalnym charakterem. Opowie o nim na żywo o godz. 18 Borys Tynka - podróżnik, autor przewodników po ukraińskich miastach (m.in. Odessie, Lwowie, Kijowie), a także po Ukrainie Zachodniej oraz zamkniętej czarnobylskiej strefie wykluczenia. Transmisja na Facebook’u NCK.

Z kolei w sobotę NCK zaprasza na spektakl online. O godz. 20 będziemy mogli obejrzeć “Bursztynowe drzewo”, które swoją premierę miało w listopadzie 2018 r. w ramach Open Eyes Festival 2018. To widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Niesamowita muzyka wykonywana na żywo, baśniowe teksty, bodypainting i oryginalne choreografie - na Scenie NCK!

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na koncert online! Na ich facebook’owym profilu będzie można posłuchać grupy Boba Jazz Band. Pianista i aranżer Jan Boba to jedna z ważnych postaci na polskiej scenie jazzowej oraz muzyk bardzo zasłużony w propagowaniu tradycyjnego jazzu w naszym kraju. Swoją muzyczną pasję rozwijał w założonym i kierowanym przez siebie zespole Boba Jazz Band, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej. Jazzmani postanowili uczcić swój jubileusz specjalnym koncertem w przestrzeni Dworku w piątek o godz. 20. Bądźcie z nimi online!

Dzień Teatru Publicznego, organizowany co roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszyńskiego przybrał formę wirtualną. Z tej okazji na oficjalnym kanale YouTube Opery Krakowskiej od czwartku do niedzieli do godz. 11 będziemy mogli zobaczyć „Cyganerię” Giacomo Pucciniego. W repertuarze Opery Krakowskiej „Cyganeria” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych spektakli. Z kolei w budynku opery zobaczymy wystawę „Zobacz Operę” - od poniedziałku do piątku od godz. 11 do 18 (przerwa 14-15), a w sobotę od godz. 11 do 15. Wystawa to zbiór najbardziej charakterystycznych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z osiemnastu spektakli operowych, operetkowych i baletowych.

Teatr Odwrócony świętuje rok Witkacego online! 135. rocznica urodzin Witkacego pierwotnie miała mieć formę interaktywnej wystawy multimedialnej. Teatr zmienił jednak jej formę na trzy performance'y transmitowane na żywo. Będą dotyczyć trzech tematów: kobieta, polityka i religia. Będą one autorską impresją zainspirowaną twórczością oraz życiem artysty. Tryptyk rozpocznie się w sobotę 23 maja o godzinie 16:30 na Facebook’u Teatru . Polecamy!

Coraz więcej krakowskich kin dołącza do akcji seansów online dla swoich widzów! A to dzięki uruchomieniu platformy Mojeekino.pl, gdzie poszczególne kina będą miały swoje wirtualne sale. Co będziemy mogli tam zobaczyć? Kino Agrafka, Kika i Mikro w czwartek pokażą chińskie “Jezioro dzikich gęsi”, w piątek amerykańską “Asystentkę”, a w sobotę chińskie “Żegnaj mój synu”, wszystkie seanse o godz. 20:30. Kino pod Baranami poza tymi seansami zaprasza również na niedzielny seans filmu portugalskiego “Towar”, w którym główną rolę gra Michalina Olszańska. Cena seansu: 15 zł. Warto wesprzeć w ten sposób swoje ulubione kino! 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat