Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę o fajnym kraju!

Dziś w newsletterze dobra lektura dla tych, których interesuje przyszłość naszego kraju. Chcecie, żeby w Polsce żyło się fajnie? Potrzeba niewiele – jak wynika z książki „ Fajny kraj do życia. Rozmowy Michała Sutowskiego” wydanej nakładem Krytyki Politycznej.

Fot. materiały prasowe/Krytyka Polityczna
materiały prasowe/Krytyka Polityczna

Więc czego potrzeba?  Ochrony zdrowia – solidnie finansowanej, postawionej z głowy na nogi, powszechnie dostępnej. Szkoły – coś jak w Finlandii, tylko nad Wisłą. Autobusu w każdej gminie, publicznego, w rozsądnych godzinach. A poza tym odnawialnej energii, zielonego transportu w miastach, świadomej konsumpcji i śmiałych inwestycji. A, jeszcze związki zawodowe i powszechne oskładkowanie każdej pracy, żebyśmy na starość nie umarli z głodu. 

- Koncert życzeń? Że nas niby nie stać? Że takie numery to może w Skandynawii? Moi rozmówcy mówią jak jest – w dziedzinach, o których wiedzą niemal wszystko. Dowodzą, że usługi publiczne i polityka przemysłowa to żaden luksus, tylko warunek konieczny, żeby dało się tu nie tylko że fajnie, ale w ogóle – żyć. By przetrwała w Polsce cywilizacja, demokracja, żeby dobrobyt nie był zawiedzioną utopią sprzed lat – twierdzi Sutowski. 

Autor jest politologiem i publicystą. Twórcą m.in. wywiadu-rzeki z Agatą Bielik-Robson „Żyj i pozwól żyć”, z Ludwiką Wujec - „Związki przyjacielskie” oraz z Agnieszką Graff - „Jestem stąd”.

 KONKURS

Macie szansę wygrać książkę "Fajny kraj do życia" wydaną przez Krytykę Polityczną. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Za co lubicie dobrą publicystykę? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 8 maja do godz. 14. W tytule maila wpiszcie FAJNY KRAJ, a w treści - adres, na który chcielibyście otrzymać wygraną książkę. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat