Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Majówkowy przewodnik weekendowy online!

Majówkowy weekend z krakowską kulturą online? My taki właśnie planujemy! Wypożyczamy film z E-Kina pod Baranami, oglądamy “Wędrowanie” ze Sceny Stu i słuchamy koncertu w ramach Festiwali Muzyki Filmowej. Zaplanujcie swoją majówką z naszym przewodnikiem!

Fot. materiały prasowe/Scena Stu

Na początek znów zachęcimy Was do odwiedzenia wirtualnego odpowiednika Kina pod Baranami, czyli e-kinopodbaranami.pl W E-Kinie Pod Baranami można obejrzeć filmy, które jeszcze nie tak dawno można było zobaczyć na ekranie kinowym. Repertuar wciąż się rozrasta! Co nowego oferuje platforma? Możecie zobaczyć tam m.in. film “Podły, okrutny i zły”, gdzie Zac Efron wciela się w postać seryjnego mordercę Teda Bundy’ego. Czeka na Was także “Deerskin”, czyli absurdalna komedia reżysera “Morderczej opony”. Tym razem bohaterem opowieści jest… kurtka ze skóry jelenia. Cena wirtualnego biletu to 15 zł. Polecamy - w ten sposób wspieramy kino, które lubimy!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncertową majówkę w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk. Materiał zarejestrowany w październiku 2019 r. na Scenie NCK zobaczymy w dwóch częściach - w piątek i sobotę o godz. 20. To nagranie koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Basi Stępniak-Wilk. Nie zabrakło znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż”, ale i niespodzianek! Odsyłamy na profil FB NCK.

Festiwal Muzyki Filmowej namawia - zostań w domu i posłuchaj premierowo pięknej suity w wykonaniu Łukasza Targosza. Za muzykę do tej koprodukcji w 2018 roku znalazł się na liście Amerykańskiej Akademii Filmowej z szansą na nominację do Oscara w kategorii najlepsza muzyka filmowa. Trafił na nią razem ze 141 najlepszymi tytułami z całego świata! Muzyka z "Magicznej zimy Muminków”, bo o niej mowa, zabrzmi 3 maja o godz. 19 na Facebooku Festiwalu Muzyki Filmowej. To będzie wyjątkowe wykonanie, bo w towarzystwie domowej orkiestry symfonicznej online - Let's Play Together Orchestra powołanej do życia przez samego kompozytora.

A co przygotowała Scena Stu? Wyłącznie 1 i 3 maja o godz. 20.00 zaprezentują widzom obszerne fragmenty unikatowego spektaklu “Wędrowanie” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Był to jubileuszowy projekt Teatru STU z okazji 250- lecia teatru publicznego w Polsce, 50- lecia Teatru STU i 25- lecia Wolności realizowany w formie tryptyku wg Stanisława Wyspiańskiego: „Wesele", „Wyzwolenie", „Akropolis". Muzykę do spektaklu skomponowali Jan Kanty Pawluśkiewicz, Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Zbigniew Wodecki i Marek Grechuta. Zajrzyjcie na FB Teatru Stu.

Jeszcze tylko do 3 maja możecie zobaczyć online spektakl Bagateli pt. “Hulajgęba” wg "Ferdydurke" i "Dzienników" Witolda Gombrowicza w opracowaniu i reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Przedstawienie zdobyło Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu w Sankt-Petersburgu w 2004, uznane zostało za najlepszy spektakl według krytyków festiwalu Biała Wieża i entuzjastycznie przyjęte przez budapeszteńską i polską widownię. Zobaczycie tylko na Youtube Bagateli!

W niedzielę 3 maja o godz. 12, w 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji, Teatr Stary zaprasza na Krakowski Salon Poezji online poświęcony twórczości Tadeusza Gajcego, według scenariusza Bronisława Maja. Wiersze poety zinterpretują dla Państwa Grzegorz Grabowski, Aleksandra Nowosadko i Mikołaj Kubacki, a muzyczne improwizacje wykona Michał Dymny. Szczegółów szukajcie na Facebook'u Teatru!

Nie dość macie literackich wydarzeń? No to Barakah zaprasza również w niedzielę, ale o godz. 17 na Chochlę Literacką online. Jak piszą organizatorzy, będzie muzyka, poezja, proza, publicystyka i przede wszystko sporo komentarzy Amadou Guindo i Grzegorza Like. Szukajcie wydarzenia na Facebook'u Teatru Barakah.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-29
Data aktualizacji: 2020-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź