Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny przewodnik weekendowy online!

Kolejny tydzień kwarantanny za nami. Brakuje Wam weekendowego wyjścia do kina, teatru czy na koncert? Mamy dla Was kilka świetnych propozycji kulturalnych, z których możecie skorzystać bez wychodzenia z domu. Zapraszamy na weekendowy przewodnik po krakowskiej kulturze online! 

Fot. materiały prasowe/Teatr Ludowy

Na początek propozycja od Festiwalu Muzyki Filmowej! W najbliższą sobotę o godz. 20 zajrzymy do studia kompozytora Atanasa Valkova. Będziecie mogli spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. W dodatku z najpiękniejszą muzyką filmową. Usłyszymy ścieżki dźwiękowe z takich polskich seriali jak “Belfer”, “Pułapka” czy “Bodo”, a także suitę z filmu „Ostatnia rodzina” o rodzie Beksińskich. Sprawdźcie szczegóły na wydarzeniu na FB.

Na spektakle online zaprasza Teatr Ludowy. W czwartek od godz. 19 możecie obejrzeć tam sztukę “Rewizor! Będzie wojna” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, a w sobotę od godz. 11 coś dla najmłodszych, czyli “Krakowskie abecadło”. Więcej na ich stronie internetowej!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na webinar podróżniczy w ramach Klubu Podróżników Navigator. Tym razem posłuchamy o Omanie - dlaczego warto odwiedzić ten kraj? I dlaczego tak bardzo różni się on od innych bardzo popularnych krajów arabskich Afryki Północnej? Prowadzący opowiedzą jak zorganizować wyjazd, co warto zobaczyć i dlaczego jeszcze kiedyś chcą wrócić do tego niesamowitego kraju! Webinar już w piątek o godz. 17 na FB NCK.

Na folkowe jam session online zaprasza Teatr Barakah! Jak piszą organizatorzy, “Koncept jest taki, że Jakub Zielina gra na żywo z loopstation bazę, a Wy w domach, każdy osobno, dogrywacie”. Interaktywny koncert można powiedzieć! Początek w piątek o godz. 21. Zaglądajcie na FB teatru!

W niedzielę 5 kwietnia o godz. 18 MOCAK oraz Wydawnictwo Karakter zapraszają na pierwsze spotkanie online dyskusyjnego Klubu Czytelniczego „Sztuka Opowieści”. Porozmawiamy o książce „Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości” autorstwa Rebekki Solnit. „Nadzieja w mroku” to książka napisana przeciwko zwątpieniu. Płomienne wezwanie do działania na rzecz zmiany. Coś w sam raz na teraz! Odsyłamy do wydarzenia.

Z kolei Teatr Bagatela zaprasza na aktorskie czytanie „Komediantki” Władysława Stanisława Reymonta. Powieść czytać będą m.in. Urszula Grabowska, Kamila Klimczak, Kaja Walden, Anna i Przemysław Branni, Marek Bogucki, Marcin Kobierski, Maurycy Popiel, Piotr Urbaniak i Marcel Wiercichowski. Aktorskie czytanie odbywać się będzie codziennie w samo południe na profilu Teatru Bagatela na Facebooku.

Teatr Bagatela zaprasza także do oglądania swoich archiwalnych przedstawień. W każdą sobotę o godz. 20 publikowany jest kolejny spektakl. 4 kwietnia będzie to  „Hulajgęba” wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Nagranie będzie dostępne przez miesiąc na kanale Youtube Bagateli. Poprzednim spektaklem udostępnionym online był „Othello” w reżyserii Macieja Sobocińskiego.

Na spektakl online zaprasza też Teatr Groteska! W sobotę i niedzielę na ich stronie zobaczycie przedstawienie dla najmłodszych pt. „Trzy świnki”, zrealizowane w konwencji maskowo-lalkowej. Poza tym na Facebook’u teatru znajduje się dużo aktywności pod hasłem „Złap Groteskę w sieci”. Polecamy! 

W czasach pandemii Muzeum Fotografii udostępnia swoje zbiory w internecie. Wystarczy wejść na stronę internetową mhf.krakow.pl i kliknąć zakładkę „Zbiory online”, aby poznać niesamowitą kolekcję krakowskiego muzeum. Polecamy!

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-01
Data aktualizacji: 2020-04-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź