Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Hipnotyzująca i magiczna opowieść z serca Warmii. Dziś polecamy Wam mikropowieść "Małe Grozy" autorstwa Łukasza Staniszewskiego!

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Stary Jerycho hoduje pod powiekami perły, Michał Toporek konstruuje niemożliwe maszyny, moc opowieści Józwy jest tak nieodparta, że przyciąga wszystkie kobiety, Daniłło czyta w myślach, a Karolina burzy krew nawet w drewnianym strachu na wróble. Jeśli Warmia nie miała dotąd swojej mitologii – duchów, strachów, kusicielek i demonów – mieszkający w Olsztynie Łukasz Staniszewski wypełnia ten brak swoim brawurowym debiutem powieściowym.

Pełne zmysłowości, zaskakujące i oryginalne historie, które tworzą realistyczny, a zarazem magiczny obraz Warmii – mikroświata, którym rządzą popędy, pragnienia i tęsknoty, a jedynym sposobem na zaspokojenie niepohamowanego apetytu na życie jest odnalezienie jedności z naturą, choćby i poza moralnością.

Autor książki, Łukasz Staniszewski (ur. 1975), jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość – w tym za teksty wchodzące w skład mikropowieści "Małe Grozy" – otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk (m.in. na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie i w konkursie Teatru Polskiego Radia).

KONKURS!

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki "Małe Grozy" Łukasza Staniszewskiego wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby otrzymać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać "Małe Grozy"? Odpowiedź wyślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 3 kwietnia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat