Wygraj ciekawą książkę obyczajową

Chcecie poczytać coś oryginalnego na koniec zimy? Mamy dla Was dwie ciekawą propozycję - książkę pt.  „Chłopiec pochłania wszechświat” Trenta Daltona. Możecie ją wygrać w naszym konkursie!

Wygraj ciekawą książkę obyczajową
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Przedmieścia Brisbane, 1983: nieobecny ojciec, uzdolniony niemy brat, matka narkomanka, handlarz heroiną w roli ojczyma... Czy życie dwunastoletniego Elego mogłoby być bardziej skomplikowane? Dorastając w zaniedbanej dzielnicy, zamieszkałej przez polskich i wietnamskich uchodźców, Eli próbuje iść za głosem serca, żeby dowiedzieć się, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Heroicznie próbuje ratować matkę przed pewną zgubą. Los ciągle jednak rzuca mu pod nogi nowe przeszkody.

Najbardziej niezawodnym dorosłym w życiu Elego okazuje się Slim Halliday, czuwający nad nim recydywista i za życia owiany legendą rekordzista udanych ucieczek z więzienia Boggo Road Gaol.Ta pełna oryginalności i uroku historia, osadzona w Australii lat 80. XX wieku, stanowi wielowymiarową opowieść o braterstwie, prawdziwej miłości i nieprawdopodobnej przyjaźni, a także o zbrodni i magicznej sile umysłu, o rodzinie i przeznaczeniu – jest hipnotyzująca i poruszająca, poetycko przepiękna. Trent Dalton to bez wątpienia jeden z najciekawszych pisarzy australijskich ostatnich lat.

 

KONKURS

Rozdajemy Wam wyżej opisaną książkę, czyli „Chłopiec pochłania wszechświat” Trenta Daltona. Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedz na pytanie: Do której książki możesz wracać dowolną ilość razy i nigdy Ci się ona nie znudzi? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 31 stycznia do godz. 12. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody będą do odbioru osobistego. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA