Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę o pancernej brzozie [KONKURS]

Chcecie być na bieżąco ze współcześnie używanymi zwrotami i potocznym językiem? Mamy dla Was lekturę, która Wam w tym  pomoże   – książkę „Pancerna brzoza. Słownik prawicowej polszczyzny" autorstwa Galopującego Majora. Możecie ją wygrać w naszym konkursie!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Czym jest risercz ziemkiewiczowski, bruzda dotykowa, ciamajdan i syndrom ocaleńca? Gdzie możemy spotkać KODomitę, paski grozy, kuca Korwina, czy szechterowców? O co chodzi z biegactwem, kredkami na asfalcie, puczem kanapkowym, maskirowką i przekładaniem wajchy? Dlaczego Bartoszewski ponoć wyszedł na L4, a krul zawsze odpala protokół proc.? I co to w ogóle jest ta słynna prawicowa interpunkcja? W swoim przystępnym i odrobinę złośliwym słowniku Galopujący Major wyjaśnia podstawowe terminy i zwroty pozwalające zrozumieć meandry prawicowej logiki i sedno polskiego, reakcyjnego myślenia. A kim jest Galopujący Major? To popularny bloger Łukasz, autor wielu felietonów.

 

KONKURS

Rozdajemy Wam wyżej opisaną książkę, czyli „Pancerna brzoza. Słownik prawicowej polszczyzny" wydawnictwa Krytyka Polityczna. Aby mieć szansę na wygraną, odpowiedz na pytanie: Czy słowniki współczesnej polszczyzny są potrzebne? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 8 listopada do godz. 12. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody będą do odbioru osobistego. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat