Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę Krytyki Politycznej!

"Jak u Barei, czyli kto to powiedział" to książka, która zadowoli nie tylko miłośników filmografii kultowego reżysera. To też niezwykłe źródło anegdot i kulis powstawania polskich filmów. Rozdajemy kilka egzemplarzy tej niezwykłej lektury!

Fot. materiały prasowe/Krytyka Polityczna
materiały prasowe/Krytyka Polityczna

Wszyscy znamy nieśmiertelne cytaty: „Jest zima, to musi być zimno”, „Z twarzy podobny zupełnie do nikogo" czy „Mój mąż z zawodu jest dyrektorem!”. Bareja jest wiecznie żywy a dialogi z „Misia”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i innych filmów weszły do potocznego języka. Kadry z tych filmów pojawiają się ostatnio bardzo często w internetowych memach komentujących działania polityków. Co jednak tak naprawdę wiemy o ludziach, którzy wypowiadali te kultowe kwestie na ekranie? W 2019 roku, na dziewięćdziesiąte urodziny Stanisława Barei, Rafał Dajbor w książce „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” przypomina króla polskiej komedii poprzez jego aktorów i najsłynniejsze cytaty. Dzięki anegdotom, wspomnieniom rodziny i przyjaciół mamy szanse poznać tych ludzi bliżej. Autor wtajemnicza nas w ich biografie, odkrywa przed nami kulisy ich życia pełnego dramatycznych wydarzeń no i oczywiście serwuje nam sporą dawkę cytatów.

 

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” autorstwa Rafała Dajbora wydanej przez Krytykę Polityczną. Chcecie zdobyć książkę? Odpowiedzcie na pytanie: W jakim filmie pada kultowa kwestia: "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem?" Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 26 sierpnia. W tytule maila wpiszcie: Krytyka Polityczna. Nagrody będzie można odbierać osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa.

 

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-08-20
Data aktualizacji: 2019-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat