Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić weekend? My już zebraliśmy dla Was najciekawsze propozycje! Nie można przegapić kolejnego finału WOŚP – na Rynku Głównym zagrają m.in. Sonbird i Abradab! W niedzielną zbiórkę zaangażują się też krakowskie kina Kika i Agrafka. W teatrze m.in. świetna „Kariera Artura Ui”, a w galerii „Niepodległość” w MNK. Zapraszamy na nasz weekendowy rozkład jazdy!

Fot. materiały prasowe/Teatr im. Juliusza Słowackiego
materiały prasowe/Teatr im. Juliusza Słowackiego

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! A z tej okazji już tradycyjnie na Rynku Głównym stanie wielka scena, na której wystąpią ciekawi i różnorodni artyści! W tym roku występy rozpoczną się o godz. 16:10 od koncertu Kraków Street Band! Po nich zagrają jeszcze m.in. Ostatni w Raju, Wiewiórka na Drzewie, Sonbird i na finał Abradab. Dokładnie o godz. 20 gwóźdź programu, czyli Światełko do Nieba. Warto połączyć kulturę i pomaganie, aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

A może chcecie wesprzeć WOŚP poprzez obejrzenie filmu? Taką szansę będziecie mieć w Agrafce i Kice już w tą niedzielę. Na specjalne seanse możecie wejść za dowolną opłatą, która zostanie przekazana na cele charytatywne. W Kinie Kika będzie to film Paolo Genovese „The Place”, który zobaczymy o godz. 11:45. Reżyser hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” powrócił i bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy. Z kolei w Agrafce o godz. 14 obejrzymy „Młodość Astrid”, czyli biografię słynnej szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren. Jaka była w młodości autorka „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki”? Przekonajcie się w niedzielę!

Czy ten film pokona wszystkich podczas oscarowej nocy w lutym? Przekonamy się, a póki co „Romę” Alfonso Cuaróna będziecie mogli obejrzeć w Agrafce podczas pokazów specjalnych w niedzielę o godz. 16:15. „Roma” opowiada historię Cleo, młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. Na specjalne pokazy filmu zaprasza też Kino Paradox w niedzielę o godz. 14.

Podróż przez świat kultury już w najbliższą niedzielę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie odbędzie się koncert grupy japońskich bębniarzy Wadaiko Daigen-Gumi. Zespół został założony przez mistrza gry na wadaiko – Motoichiego Yuzawę. Bardzo ważną misją zespołu jest rozpowszechnianie kultury gry na japońskich wadaiko poza granicami kraju, co od początku było celem mistrza Motoichiego Yuzawy. W dawnych czasach bębny można było usłyszeć jedynie podczas bitew, na tradycyjnych japońskich festiwalach czy podczas występów teatru kabuki. Koncert o godz. 18 w niedzielę!

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat