Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ta książka to jedno z najważniejszych świadectw polsko-żydowskiej historii. Przyjaciel Polaków w przejmującej, osobistej rozmowie z Kamilą Drecką, czyli „Pamiętam..." Szewacha Weissa. W tym tygodniu możecie wygrać to wydawnictwo w naszym konkursie!

Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie
materiały prasowe/Wydawnictwo Literackie

Szewach Weiss jest osobą, której bogatym i dramatycznym życiorysem można by obdzielić kilkoro ludzi. Urodził się w Borysławiu (wówczas w granicach Polski), ukrywał się wraz z rodziną przed nazistami, został ocalony z Holocaustu, był ambasadorem Izraela w Polsce, a przede wszystkim głosicielem prawdy: o Żydach, Polakach, o zbrodniach oraz bohaterstwie czasów wojny.

W osobistej rozmowie „dyżurny Żyd” – jak sam z dystansem o sobie mówi – nie tylko odsłania tragiczne koleje swojego życia, ale również w fascynujący sposób opowiada o patriotyzmie, narodowych stereotypach, kręgosłupie moralnym, roli prawdy w historii narodów oraz starości i okruchach szczęścia.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Pamiętam...” wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Chcecie zdobyć książkę? Odpowiedzcie na proste pytanie: Skąd pochodzi Szewach Weiss? Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do środy, 2 stycznia do godz. 10. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat