Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Baśń na motywach pięknej, poruszającej legendy ze Sri Lanki. Twórczość Doroty Sumińskiej w nowej odsłonie!

Fot. Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Literackie

Wyspa skrywa tajemnicę z V wieku, kiedy na otoczonej niezwykłymi historiami skale Sigiriji zbudowano olśniewający pałac sięgający chmur. Miejsce to stało się zarzewiem walki ludzi z małpimi bogami. Wszystko zaczęło się od pewnej małpy w ludzkim wcieleniu…

To Rani, nałożnica króla wyspy, Dhatusena, wychowywana w miejscu naznaczonym magią, które uzdrawia, daje moc i obdarza nieśmiertelnością. Rani ma do wypełnienia bardzo ważną wizję – urodzić nowe wcielenie króla, który sprawi, że Skała nie zostanie zawłaszczona przez ludzi.

Czy jej syn, przystojny książę Kassapa, spełni wolę małpich bogów? Ludzkie pokusy, żądze i intrygi sprowadziły niejednego na manowce... Kassapa ma w dodatku konkurenta: starszego brata, Mogallana.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Rani z Sigiriji” Doroty Sumińskiej wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Dla chętnych, mamy pytanie konkursowe: Co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Sigirija”? Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 16 listopada do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

 

Sumińska_Rani Sigiriji_m

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat