Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny plan na weekend [KONKURS]

W ten weekend Krakowem rządzi literatura! Festiwal Conrada i Międzynarodowe Targi Książki z pewnością dostarczą wam nowych inspiracji do czytania na jesień i zimę. Nie zapominajmy jednak o kinie - przedpremierowe pokazy “Bohemian Rapsody” oraz Międzynarodowy Dzień Animacji to nasze propozycje. A muzycznie polecamy m.in. dwóch panów - Organka i Maleńczuka. Zaplanujcie sobie z nami kulturalny weekend!

Fot. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2016®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2016®

Zaczynamy od święta literatury w Krakowie, czyli Festiwalu Conrada. Jeszcze do niedzieli możecie uczestniczyć w spotkaniach z autorami, panelach dyskusyjnych czy seansach festiwalowych. Co polecamy? Piątkowe pasmo filmowe w Kinie pod Baranami - “Bergman nocą” - dwa filmy mistrza już od godz. 20. Sobotnie spotkanie z Martínem Caparrósem, autorem poruszającej książki “Głód” rozpocznie się o godz. 18 w Pałacu Czeczótki. Z kolei w niedzielę festiwal uwieńczy gala gdzie zostanie wręczona Nagroda Conrada, prestiżowe wyróżnienie za najlepszy debiut prozatorski poprzedniego roku. To o godz. 20 w ICE Kraków. Szczegółowy program znajdziecie na stronie festiwalu!

Również do niedzieli potrwają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Jak zwykle przez kilka weekendowych dni czeka nas kilkaset spotkań z autorami i mnóstwo książek do wyboru! Na stoiskach i spotkaniach zobaczycie m.in. Szczepana Twardocha (sobota, godz. 11), laureata Nike Marcina Wichę (sobota, godz. 12), mistrzynię kryminałów Katarzynę Bondę (sobota, godz. 15 i 16) czy reportera Jacka Hugo-Badera (sobota i niedziela o godz. 12). Nie sposób wymienić wszystkich, ale jest duża szansa, że Wasz ulubiony pisarz pojawi się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej. Program pod tym linkiem.

A w Agrafce w ten weekend zobaczycie przedpremierowo film “Bohemian Rapsody”. A o kim jest ta historia? Oczywiście o legendarnym Freddiem Mercury i grupie Queen. W rolę wokalisty wciela się zdolny Rami Malek. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Seanse w piątek o godz. 21 i w sobotę i niedzielę o godz. 18:30.

Z kolei w niedzielę KIKA jak co roku świętuje Międzynarodowy Dzień Animacji! Już o godz. 15:15 możecie zobaczyć tam zestaw najlepszych krótkometrażowych filmów animowanych, które powstały w Polsce w ostatnich kilku latach! Niemal 70 minut różnorodności - zapraszamy, bo rzadko można obejrzeć w kinie takie właśnie filmy!

Sobota w Klubie Studio będzie należeć do jednego z najgłośniejszych muzyków w naszym kraju, czyli Organka! Artysta wraz z zespołem zagra utwory ze swoich dwóch płyt, czyli “Głupiego” i “Czarnej Madonny”. Z pewnością nie zabraknie rockowego pazura, świeżości, energii i wspólnego śpiewania największych hitów, czyli “Wiosny”, “Kate Moss” czy “Głupi ja”. Start o godz. 20!

Znany artysta postanowił zinterpretować utwory artysty legendarnego. Co z tego wyszło? Dowiecie się podczas koncertu “Maleńczuk gra Młynarskiego’. Na płycie o tym samym tytule Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy świat. A koncert w sobotę o godz. 19 w Operze Krakowskiej.

Idziemy do teatru! A konkretnie do Bagateli, gdzie możecie premierowo zobaczyć w ten weekend spektakl “W'ariacje pożądania”, czyli musical na motywach “Opery żebraczej” Johna Gaya! Zapraszamy do półświatka, w którym biznesmeni są w istocie łajdakami, gangsterzy cynicznymi uwodzicielami, a kobietom nie pozostaje nic innego, jak walczyć o ich względy. A wszystko to w XVIII-wiecznym Londynie! Nie padnie tam ani jedno słowo, które nie będzie zaśpiewane! Premiera już w czwartek, ale spektakl zobaczycie też w piątek o godz. 19:15 i w niedzielę dwukrotnie - o godz. 17 i 19:15 na Scenie na ul. Sarego. Polecamy!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na premierowy spektakl “W'ariacje pożądania” w Bagateli w niedzielę o godz. 19:15!  Jak je zdobyć? Napiszcie nam, jaki jest wasz ulubiony musical i dlaczego? Odpowiedzi podsyłajcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 26 października do godz. 12 w tytule maila wpisując BAGATELA. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

W sobotę polecamy koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego! Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych II st., niebędących studentami Akademii Muzycznych. Konkurs jest dwuetapowy, w każdym etapie należy m.in. wykonać pieśń Mieczysława Karłowicza, któremu konkurs jest poświęcony. Członkami jury są artyści wokaliści, a zarazem pedagodzy i profesorowie Akademii Muzycznych. Koncert laureatów konkursu odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, os. Centrum E 2. Zapraszamy!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego! Jak je zdobyć? Napiszcie nam, wokal jakiego artysty/artystki robi na Was największe wrażenie? Odpowiedzi podsyłajcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 26 października do godz. 10 w tytule maila wpisując KONKURS WOKALNY. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Niezwykły projekt muzyczny “Cohen i kobiety” już w najbliższą sobotę zawita do Centrum Kongresowego ICE! Niezapomniane przeboje Leonarda Cohena - “In My Secret Life”, “Suzanne” czy “Dance Me To The End Of Love” - wykona czołowka polskich wokalistek. Na jednej scenie wystąpią: Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Julia Pietrucha, Matylda Damięcka, Barbara Wrońska i Daria Zawiałow. Czy potrzeba jeszcze lepszej rekomendacji? Początek o godz. 19.

Do niedzieli potrwa Patchlab, czyli Festiwal Sztuki Cyfrowej. Patchlab to wystawy, performansy i koncerty audiowizualne, projekcje filmowe, warsztaty z artystami i specjalistami od technologii oraz spotkania i dyskusje. W tym roku tematem przewodnim imprezy są artboty i pytanie: Czy sztuczna inteligencja jest zdolna do stworzenia dzieła sztuki? Z tej okazji możecie oglądać m.in. Senstera, czyli interaktywną rzeźbę cybernetyczną powstałą w latach 60. XX wieku i niedawno odnowioną przez AGH (tam też możecie ją oglądać). A muzycznie taneczna elektronika  na Szpitalnej 1 będzie Was bujać w sobotę od godz. 22. Program imprezy tutaj.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat