Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz! [KONKURS]

Jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie muzycznej - Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz już w niedzielę, 26 listopada. Mamy dla Was zaproszenia na ten koncert!

Fot. materiały prasowe

Urodziła się 10 lutego 1966 roku w Bielsku-Białej. Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. 
W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Pomimo niezbyt komercyjnego zacięcia artystki, zyskały pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego (Fryderyk).

Współpracowała z takimi artystami m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy i Katarzyną Nosowską - przebojowa "Kochana". Zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty - ani rock, ani piosenka poetycka, ani alternatywa nie określają jej istoty, którą sama artystka nazywa wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody.

30 września 2014 r. ukazała się autorska płyta Renaty „RZEŹBA DNIA”. W tym samym roku Renata obchodziła XXV-lecie twórczości artystycznej. 27 stycznia 2017 pojawił się najnowszy krążek artystki - Boogie Street.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na koncert Renaty Przemyk w Fortach Kleparz 26 listopada. Chcecie je zdobyć? Przekonajcie nas, czemu to właśnie Wy powinniście iść na ten koncert! Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 20 listopada do godz. 12 w tytule maila wpisując RENATA PRZEMYK. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-15
Data aktualizacji: 2017-11-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź