Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Krakowska jesień to niezwykle bogaty w kulturalne wydarzenia czas! Ten weekend jest tego najlepszym dowodem. Po remoncie swoje progi otwiera Klub Studio i zaprasza na koncerty m.in. Raz Dwa Trzy oraz zespołu IRA. Magicznie będzie w TAURON Arenie za sprawą Harry’ego Pottera, a do tańca w ICE Kraków zachęci nas muzyka Beatlesów. Nie samą muzyką żyje człowiek - wystawę poświęconą Fridzie Kahlo obejrzycie w ZPAF-ie, a na zaangażowane społecznie filmy zaprasza Kino Paradox. Zaplanujcie swój weekend z naszym kulturalnym rozkładem jazdy!

Fot. materiały prasowe/Teatr Ludowy
materiały prasowe/Teatr Ludowy

Na ten moment bywalcy krakowskich koncertów czekali rok - Klub Studio znów otwiera swoje drzwi i zaprasza na koncerty! Repertuar na pierwszy weekend po powrocie jest imponujący. Zaczynamy od piątkowego występu grupy Hunter, czyli legendy polskiej sceny heavy metalu. W Krakowie będą promować nową płytę studyjną zatytułowaną "NieWolnOść", której premiera odbyła w zeszłym roku. Początek o godz. 19. W sobotę o godz. 20 brzmienia będą o wiele łagodniejsze - piosenki Wojciecha Młynarskiego zagra zespół Raz Dwa Trzy. Utwory upamiętnią niedawno zmarłego mistrza słowa, a także będą okazją uczczenia 10. rocznicy wydania płyty „Raz Dwa Trzy - Młynarski”. Jubileuszowo będzie też w niedzielę - swoje 30-lecie na scenie będzie świętować IRA. Artur Gadowski i spółka z pewnością zagrają więc najbardziej znane utwory z repertuaru, m.in. „Ona jest ze snu”, „Nadzieja” czy „Ikar”. Weterani muzyczni wystąpią o godz. 19. Klub Studio zaprasza!

Ta noc będzie pełna magii - w TAURON  Arenie w sobotę o godz. 19 obejrzymy na wielkim ekranie drugą część filmowych przygód najsłynniejszego czarodzieja, czyli „Harry Potter i komnata tajemnic” i na żywo posłuchamy ścieżki dźwiękowej autorstwa Johna Williamsa! W całości muzykę wykona niezastąpiona na takie okazje Sinfonietta Cracovia. Druga część przygód Harry’ego Pottera to kolejny rok wyjątkowych ale także niebezpiecznych przygód, które zapowiada krwawy napis na ścianie. Ocalenie Hogwartu będzie wymagało od Harry’ego, Rona i Hermiony odwagi i wykorzystania wszystkich magicznych zdolności. Urzekająca i niesamowita muzyka Johna Williamsa, zdobyła nagrodę Grammy i stała się współczesnym klasykiem w dziedzinie muzyki filmowej. Muzyka obrazuje piękne i trzymające w napięciu momenty magicznej przygody Harry’ego Pottera. Dla mugoli wstęp wzbroniony!

„Help”, „All you need is love”, „She loves me” - te i wiele innych przebojów The Beatles usłyszymy w niedzielny wieczór w ICE Kraków podczas pierwszego w Polsce koncertu „The Beatles Symfonicznie”! Utwory słynnej czwórki z Liverpoolu usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, jednego z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy także zespół The Postman - "Polscy Beatlesi", którego założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan Beatlesów i muzyki z tamtego okresu. W tym roku przypada 50. rocznica wydania legendarnej płyty „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band”. Czy jest lepszy sposób, by uczcić ten piękny jubileusz? Coś czujemy, że w niedzielę o godz. 16:30 Centrum Kongresowe będzie najgłośniejszym miejscem w Krakowie!

Na spektakl pt. „Tato" zaprasza w najbliższy weekend Teatr Bagatela. Sztuka w oryginalny sposób inscenizuje dramat skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. Świetny komentarz do akcji stanowi muzyka wykonywana na żywo przez aktorów. A na scenie m.in. Adam Szarek, Wojciech Leonowicz czy Przemysław Branny. Spektakl już zdobył liczne nagrody na festiwalach teatralnych, teraz czas nagrodzić go gromkimi brawami z widowni! Zobaczycie go na ul. Sarego 7 w piątek i sobotę o godz. 19:15 i w niedzielę o godz. 17.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy spektakl „Tato” w Teatrze Bagatela. Jeśli macie ochotę zobaczyć spektakl, odpowiedzcie na jedno proste pytanie: W jakim filmie debiutował Przemysław Branny? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 października do godz. 12 w tytule maila wpisując BAGATELA. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

A po weekendzie możecie się wybrać do Teatru Mumerus na Kanoniczą 1! W poniedziałek, 23 października o godz. 19 zobaczycie tam spektakl „To nie są drzwi. Kodycyl fotografji”. Szczególnie zainteresuje on miłośników poezji awangardowej. Dlaczego? W spektaklu użyto 39 wersów z wiersza Brunona Jasieńskiego "Marsz", 94 słowa z monologu Tadeusza Boya- Żeleńskiego "Uwiedziona" oraz po jednym zdaniu z wiersza jeżego jankowskiego "tram wpopszek ulicy" i powieści Stefana Żeromskiego "Dzieje grzechu". To będzie niezwykłe spotkanie ze sztuką, polecamy!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na poniedziałkowy spektakl „To nie są drzwi. Kodycyl fotografji” w Teatrze Mumerus (23.10). Jeśli macie ochotę zobaczyć spektakl, odpowiedzcie na jedno proste pytanie: Kto zaprojektował ścieżkę dźwiękową do spektaklu "To nie są drzwi..."? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 października do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR MUMERUS. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Ze sprawdzonym repertuarem powraca Teatr KTO! W piątek o godz. 19 zobaczycie tam monodram kabaretowy pt. „Kredyt zaufania". Iza Kała wciela się w profesjonalną trenerkę i prowadzi godzinny kurs rozwoju osobistego, który uruchamia przede wszystkim, skrywane pod powierzchnią powagi, ogromne źródła śmiechu. W ciągu godzinnego kursu prowadząca Trenerka pomoże pozbyć się lęków, uwolni emocje i wesprze w rozdmuchaniu nadziei. Wystarczy dać jej tylko… kredyt zaufania! My Was do tego gorąco zachęcamy!

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na piątkowy spektakl „Kredyt zaufania” w Teatrze KTO. Jeśli macie ochotę zobaczyć spektakl, odpowiedzcie na jedno proste pytanie: Kto napisał muzykę do spektaklu? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 października do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR KTO. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Teatr Ludowy również w weekend nie próżnuje i zaprasza na swoje spektakle! W piątek i sobotę o godz. 19 zobaczycie klasyk Moliera, czyli spektakl „Tartuffe albo Szalbierz". Jest to słynny „Świętoszek" w nowej interpretacji. Tartuffe, mistrz manipulacji, bigot-artysta w bogatym i zadufanym w sobie Orgonie znalazł wdzięczny obiekt swoich zabiegów. Kiedyś musiał żebrać, teraz dzięki swoim talentom jest rezydentem w zamożnym domu swego dobrodzieja z nadziejami na dalsze profity. Wszak na wydaniu jest posażna córka Orgona, a i zaniedbywana żona gospodarza przyciąga jego uwagę… Przygotujcie się na dużo śmiechu i dobrej zabawy! Nie inaczej będzie w niedzielę, również o godz. 19, kiedy zobaczycie spektakl „Wszystko o kobietach". To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki. Polecamy nie tylko kobietom!

KONKURS

Weźcie udział w naszym konkursie i wybierzcie się w weekend do Teatru Ludowego! Możecie wygrać wejściówki na sobotni spektakl „Tartuffe albo szalbierz" oraz niedzielny „Wszystko o kobietach". Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto zaprojektował Teatr Ludowy? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 października do godz. 12 w tytule maila wpisując TEATR LUDOWY oraz dzień, w którym chcecie wybrać się do teatru. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Ta niesamowita artystka ma wielu miłośników w naszym kraju. Nic dziwnego, że powstała wystawa „Frida i Diego. Niech żyje życie” poświęcona właśnie Fridzie Kahlo. Wystawa obejmuje 50 zdjęć autorstwa różnych fotografów i artystów i opowiada historię związku Fridy i Diego, ich wspólnego życia pełnego rozstań i powrotów. Para spędziła ze sobą prawie dwadzieścia pięć lat – od ślubu w 1929 roku, aż do śmierci Fridy w 1954. Autorom fotografii udało się uchwycić niezwykle ważny moment w historii Meksyku i życiu artystyczno-politycznym kraju. Wystawę możemy oglądać w ramach „Roku Fridy”, a zainspirowała ją inna wystawa - "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Zainteresowanych kierujemy do ZPAF Gallery na św. Tomasza od najbliższej soboty do 5 listopada.

Najlepszy teatralny festiwal w Polsce, czyli Boska Komedia, rozszerza w tym roku swoją formułę i proponuje też spektakle dla dzieci i młodzieży! W oczekiwaniu na właściwy festiwal, polecamy Wam zatem Małą Boską Komedię! W najbliższą sobotę i niedzielę w Łaźni Nowej będzie można zobaczyć spektakl  „Straszna Piątka” Marii Żynel z Białostockiego Teatru Lalek. Autorzy, wykorzystując potencjał teatru lalkowego, podejmują temat negatywnej funkcji stereotypów i etykiet, które - choć pozornie mają porządkować rzeczywistość - sprzyjają budowaniu wrogości i uprzedzeń. Poprzez stworzenie barwnych postaci Szczura, Sępa, Ropuchy czy Pająka, artyści sugestywnie przekonują, że prawdziwe piękno płynie tylko z wewnętrznej siły. Mile widziane dzieci od 5 lat wzwyż! A spektakl w obydwa dni rozpocznie się o godz. 19. A to nie koniec Małej Boskiej Komedii, kolejne wydarzenia w listopadzie.

Już po raz czwarty w Kinie pod Baranami zasiądą fani Nicka Cave'a i jego muzyki. W sobotę o godz. 21 obejrzymy film dokumentalny Andrew Dominika pt. „One more time with feeling", który jest przede wszystkim okazją do wysłuchania piosenek z płyty „Skeleton Tree”, szesnastego krążka w dorobku Nicka Cave'a i zespołu The Bad Seeds. W filmie, pomyślanym pierwotnie jako zapis koncertu, reżyser zagłębił się w proces powstawania płyty, dla którego tłem była tragiczna śmierć syna artysty. Rejestracja występu The Bad Seeds przeplata się tutaj z wywiadami i nagraniami reżysera, którym towarzyszy Cave jako narrator i autor improwizowanych ruminacji. Wynik tej współpracy, nakręcony w czerni i bieli a także w kolorze, jest zarazem surowy i delikatny. Poruszające dzieło muzyczno-filmowe - to trzeba zobaczyć!

Od czwartku do niedzieli Kraków odwiedzi 15. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Podczas tych kilku dni mamy szansę obejrzeć najlepsze filmy dokumentalne z całego świata nt. praw człowieka, a także spotkać się z ekspertami działającymi na co dzień w tym obszarze. Głównym miejscem seansów filmowych będzie Kino Paradox na ul. Krupniczej. Szczególnie zapraszamy na blok filmowy pod hasłem „Opowieści podręcznych - prawa kobiet" w niedzielę od godz. 17:30.  Obejrzymy tam kilka ciekawych filmów: "Trzy rozmowy o życiu" oraz "Licząc dni" nawiązują do problematyki praw reprodukcyjnych, ilustrując, w jaki sposób bezpłodność odbierana jest w różnych środowiskach i kontekstach kulturowych. Z kolei produkcje "Złamanie - więzienie dla kobiet w Hoheneck"  oraz "Więzienne siostry"  to poruszające historie kobiet, doświadczających uwięzienia w instytucjach totalnych, jakimi są więzienia. Seanse codziennie będą odbywać się do późnych godzin wieczornych. Polecamy - warto społecznie zaangażować się w kinie!

Świetne wydarzenie już w niedzielę o godz. 17 w Multikinie. Powraca Bolshoi Ballet Live! Na otwarcie sezonu obejrzymy transmisję klasycznego widowiska baletowego „Korsarz” na żywo z Moskwy. To romantyczna historia miłości pirata Konrada i niewolnicy Medory, którą koniecznie chce zdobyć bogaty pasza Seid. Osadzony we wschodniej scenerii balet to prawdziwa uczta dla oka oraz gratka dla wielbicieli XIX-wiecznego grand ballet, z efektownymi scenami zbiorowymi. Rozmach widowiska jest iście carski – w spektaklu bierze udział 120 tancerzy. W głównych partiach zobaczymy młodych solistów baletu Bolszoj, od kilku lat święcących tryumfy na tej scenie: tytułowego korsarza Konrada zatańczy Igor Cwirko, Medorą będzie Jekaterina Krysanowa. Podróż w czasie do XIX wieku i w przestrzeni - do Moskwy. Dobry plan na niedzielę!

Wybiegamy w przyszłość poza weekend. 15 lat po kinowej premierze filmu Marka Koterskiego, tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical” i zaskakuje formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – usłyszymy jako operę-musical. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz. A to wszystko w najbliższy poniedziałek, 23 października o godz. 18:15 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

KONKURS

Możecie zobaczyć na żywo, co wyszło z połączenia „Dnia świra" i musicalu! Rozdajemy podwójne zaproszenia. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile zarabia Adam Miauczyński? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 października do godz. 12 w tytule maila wpisując DZIEŃ ŚWIRA. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

Mamy też propozycję kulturalną już na przyszły tydzień! Teatr Stary od środy 25 października do piątku 27 października o godz. 19 zaprasza na spektakl „Jasieński". Opowiada on o Brunonie Jasieńskim – genialnym chłopcu, który zszedł na manowce i zginął rozstrzelany w ZSRR. To portret poetyckiego nowatora i chuligana, jego młodzieńczego buntu i tragicznego uwikłania w ideologię. Przypominając jedną z najważniejszych postaci polskiej awangardy, twórcy patrzą na niego przez pryzmat skomplikowanej przeszłości bez tonu potępienia, charakterystycznego dla dzisiejszych inkwizytorów. W roli Jasieńskiego zobaczymy Michała Majnicza.

KONKURS

Weźcie udział w naszym konkursie i wybierzcie się w w przyszłym tygodniu do Teatru Starego! Możecie wygrać wejściówki na spektakl „Jasieński" (w środę, czwartek lub piątek od 25 do 27 października). Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak się nazywał Bruno Jasieński? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 23 października do godz. 10 w tytule maila wpisując TEATR STARY oraz dzień, w którym chcecie wybrać się do teatru. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-16
Data aktualizacji: 2017-10-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat