Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Debata o miejskiej reklamie w Muzeum Historycznym Krakowa [KONKURS]

Muzeum Historyczne Krakowa zaprasza we wtorek, 11 kwietnia o godz. 18 do sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory na debatę w ramach Krakowskiego Kolokwium: „Reklama w mieście. Informacja, manipulacja czy rekomendacja?”.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W debacie udział wezmą: prof. dr hab. Tomasz Goban-Klas (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie) oraz dr hab. Jacek Gądecki (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie). Rozmowę poprowadzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Ze swej natury miasta skupiają różnorodne formy działalności, w tym przemysłową, rzemieślniczą, usługową i handlową. Od dziesięcioleci nieodłączną częścią tych aktywności jest reklama, która wraz z uświadamianiem sobie jej roli, stawała się coraz większa, głośniejsza, kolorowa – jednym słowem coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie dostrzeżono, że płynące z niej korzyści nie rekompensują strat estetycznych. Stąd m.in. pomysł nowej formy ochrony w postaci parków kulturowych. Jednak graficznych wiadomości w miejskiej przestrzeni nie możemy pozbyć się całkowicie. Gdzie, w takim razie, przebiega granica między kiczem a informacją? Czy każdą część miasta należy chronić w taki sam sposób?

Krakowskie kolokwium to cykl debat na ważne tematy dotyczące historii i współczesności Krakowa. Nazwa kolokwium pochodzi od łacińskiego wyrazu colloquium, czyli rozmowa. Muzealne kolokwium to miejsce wymiany poglądów na tematy związane z Krakowem, najczęściej w szerszym kontekście ogólnopolskim i europejskim. To forum prezentacji różnorodnych myśli i koncepcji w zabytkowych wnętrzach muzealnych. Uczestnikami debat są znani przedstawiciele świata nauki i kultury Krakowa oraz najważniejszych polskich ośrodków naukowych. Spotkania te popularyzują aktualny stan wiedzy na temat miasta oraz inspirują do samodzielnego odkrywania go na nowo.

KONKURS!

Mamy dla Was świetne nagrody od Muzeum Historycznego Krakowa! Nie byliście jeszcze w każdym z ich szesnastu oddziałów? Nic straconego! Rozdajemy PODWÓJNE karnety do wszystkich oddziałów MHK! Możecie używać do końca roku, ile razy chcecie! Co zrobić, żeby wygrać? Napiszcie, który z odwiedzonych przez Was do tej pory oddziałów MHK jest Waszym ulubionym i dlaczego! Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi. Przesyłajcie je na konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 7 kwietnia do godz. 14 w tytule maila wpisując MUZEUM HISTORYCZNE KRAKOWA. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat