Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lotnisko w Balicach. Stary i nowy terminal połączone

Od czwartku 7 lipca pasażerowie Kraków Airport mogą korzystać z wybudowanego fragmentu budynku, łączącego stary i nowy obiekt oraz przebudowanej dawnej hali odbioru bagażu. Powstały tam nowe stanowiska odprawy bagażowo-biletowej. Inwestycja została zrealizowana w ramach II etapu przebudowy krakowskiego lotniska.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Teraz wszystkie stanowiska odprawy biletowo-bagażowej znajdują się w nowej hali odpraw, zlokalizowanej na poziomie „0” terminalu. Strefa ta połączona jest z oddaną do użytku w ubiegłym roku częścią terminalu oraz kładką (można korzystać z windy lub wygodnej pochylni). Pasażerowie mają do dyspozycji 28 nowych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, zlokalizowanych blisko punktów kontroli bezpieczeństwa.

W oddanym w czwartek fragmencie terminala znalazły się także: punkt kontroli bezpieczeństwa, 3 poczekalnie odlotowe i karuzela w hali odbioru bagaży. Pasażerowie podróżujący do krajów strefy Schengen liniami PLL LOT, SWISS, Lufthansa, SAS International Airlines będą mogli skorzystać z dodatkowego rękawa.

Ukończony został także charakterystyczny element budynku, czyli frontowa część terminalu w formie szklanego odwróconego pryzmatu.

W części ogólnodostępnej powstał dodatkowy pokój dla rodziców z dziećmi. Wszystkie pokoje będą wyposażone w kuchenkę mikrofalową. W terminalu dostępne są również automaty z produktami dla dzieci, a w toaletach damskich i męskich znajdują się przewijaki. Rodzice, którzy nie zabierają na urlop wózka, mogą od czerwca bezpłatnie skorzystać z lotniskowych wózków dziecięcych. Wózki dostępne są po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Aby umilić najmłodszym oczekiwanie na samolot, przygotowano także kilka miejsc do zabawy.

W nowo otwartej części terminalu znajduje się też punkt informacji lotniskowej oraz meeting point, czyli miejsce, w którym można umówić się ze współtowarzyszami podróży. W najbliższym czasie zostanie również otwarty – obok nowego parkingu terenowego – park dla zwierząt.

Ostatni, trzeci etap budowy zakłada modernizację funkcjonującej do tej pory hali odpraw. Powstaną tam kolejne stanowiska odprawy biletowo-bagażowej. Ponadto w części tej znajdzie się salon VIP, a także taras widokowy. Docelowo obie części terminalu zostaną połączone w jedną bryłę. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na IV kwartał 2016. W terminalu będzie działać 18 poczekalni odlotowych, 46 stanowisk odpraw, 3 wieże przyrękawowe, 5 rękawów oraz 6 karuzel odbioru bagażu.

Autorem projektu terminalu oraz przystanku jest firma „Apa Czech Duliński Wróbel Agencja Projektowa Architektura”. Inwestycje są finansowane ze środków własnych spółki, obligacji oraz funduszy unijnych.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat