Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Skrzydła Krakowa: decyzja w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podejmie ostateczną decyzję w sprawie listy zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2016, po zasięgnięciu opinii Rady Budżetu Obywatelskiego, która oceni tegoroczną edycję projektu.

Fot. krakow.pl
krakow.pl

W związku z wątpliwościami natury prawnej dotyczącymi jednego z projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który został w głosowaniu wybrany przez krakowian, ostateczna decyzja w sprawie listy zwycięskich projektów zostanie podjęta przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w przyszłym tygodniu, po zasięgnięciu opinii Rady Budżetu Obywatelskiego. Jej posiedzenie zaplanowano na początek przyszłego tygodnia. Rada Budżetu Obywatelskiego oceni przebieg tegorocznej edycję przedsięwzięcia. Członkowie zapoznają się także z napływającymi do Urzędu Miasta Krakowa sygnałami o możliwości niezgodnych z prawem działań w trakcie głosowania nad projektami.

Przypomnijmy, że głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa zakończyło się 1 lipca. Zagłosowało prawie 45 tysięcy krakowian, przy czym z tej liczby ważne głosy oddało prawie 40 tysięcy osób. Spośród 401 projektów głosujący wyłonili 83 propozycje, które zostaną zrealizowane w 2017 r., z czego 10 to projekty o charakterze ogólnomiejskim, a 73 to projekty o charakterze dzielnicowym.

ZOBACZ WIĘCEJ: Znamy zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2016

pokaż metkę
Autor: MACIEJ GRZYB
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat