Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

Grudzień pod Wawelem rozpoczyna się bardzo mroźno. Jednak moc wydarzeń w nadchodzącym weekendzie na pewno nie pozwoli krakowianom zmarznąć. A, tak przy okazji... pojawił się w naszej redakcji brodaty pan zza koła podbiegunowego i zostawił ogrom prezentów w postaci biletów i zaproszeń na najciekawsze wydarzenia nadchodzącego weekendu!

W piątek (5.12) rozpocznie się Festiwal Jazz Juniors. Jest to międzynarodowy konkurs młodych zespołów jazzowych odbywających się już od 38 lat w krakowie. Od kilkunastu edycji festiwal ma charakter międzynarodowy, a jego laureaci regularnie zasilają polską scenę jazzową. Bardzo mocną stroną imprezy są, bezwątpienia, znane osobistości ze świata „czarnej muzyki". Tomasz Stańko czy Leszek Możdżer to chyba najlepsze nazwiska jakimi może sygnować się każdy festiwal jazzowy w Polsce. Organizatorzy przygotowali dla nas 4 dni muzycznej uczty, której przysmaki próbować będziemy w CK Rotunda, Harris Piano Jazz Bar czy Jazz Club u Muniaka.
Za to my, znaleźliśmy w mikołajowym worze prezentów bilety na dwa festiwalowe wydarzenia: Nocne Jam Session w Harris Piano Jazz Bar (odbywające każdego festiwalowego wieczoru), oraz na koncert Muniak/Troiano w sobotę.
Jeżeli chcecie poczuć nowoorleańską atmosferę, odpowiedzcie prawidłowo na pytanie: W jakim regionie, za kołem podbiegunowym, mieszka święty Mikołaj?  Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem JAZZ, prosimy też o podanie imienia i nazwiska oraz nazwy wybranego wydarzenia).
Zobacz więcej


Dla miłośników regionalnych przysmaków oraz tradycyjnej kuchni, Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na „Galicyjskie Kulinaria". W ramach wystawy „Mit Galicji" w piątek (5.12) o godzinie 18.00 MCK zaprasza na wykład profesora Jarosława Dumanowskiego, autora opracowania najstarszej polskiej książki kulinarnej (Stanisław Czarnecki „Compendium ferculorum albo zebranie potraw") oraz popularyzatora i miłośnika dawnej kuchni. Badacz opowie o kulturze żywienia w Galicji oraz pokaże jak regionalne kuchnie: polska, ukraińska, austriacka i żydowska przenikały się nawzajem charakterystycznymi dla siebie smakami. Łasuchów zapraszamy!
Zobacz więcej


W sobotę (6.12) odbędzie się kolejne muzyczne święto – Mistrzostwa Świata DJów! W kinie Kijów.Centrum o godzinie 18.00, swoje zmagania rozpoczną reprezentanci kilkunastu państw: Anglii, Grecji, Włoch, Francji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Indii, Kanady, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii oraz Polski. Organizatorzy oprócz DJ-skich zawodów przygotowali również inne atrakcje. Podczas zawodów na scenie pojawią się: Grubson/BRK/Jarecki oraz Eprom/Sensi/DJ Lem, a specjalnie przygotowane na tę okazję show zaprezentują DJ Fong Fong (Francja), Deejay Irie (Holandia) i DJ Tigerstyle (Anglia). Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Piszcie: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem DJ, prosimy o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej


Na ulice Krakowa, w sobotę, wyjedzie specjalny, mikołajkowy tramwaj MOCAK-u. Jego najważniejszym pasażerem będzie... św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Nie trzeba chyba dodawać, że ma pełne worki prezentów, upominków i różnych niespodzianek, które chętnie rozda podróżującym! Tramwaj będzie ozdobiony pracami z kolekcji MOCAK-u – będą to dzieła Tomasza Ciesielskiego („Paleta malarska") oraz reprodukcja obrazu Poli Dwurnik „Młodzi malarze krakowscy".
Zobacz więcej


Nie jest żadną tajemnicą, że Mikołaj zawsze pamięta o najmłodszych. Nie inaczej jest tym razem! Wśród prezentów znalazły się zaproszenia na sobotnie, mikołajkowe seanse w Kinie Agrafka.
O godzinie 10.30 będziemy mogli obejrzeć jak siedmiu pomysłowych i bohaterskich krasnoludków śpieszy na pomoc Śpiącej Królewnie w filmie „Siedmiu Krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę".
Natomiast punktualnie o 12.15 w filmie „Gdzie jest św. Mikołaj?" obejrzymy historię Maxa, który nie radzi sobie ze świadomością, że nadchodzące święta spędzi bez swojego ojca, ale na pocieszenie przyjdzie mu, niezawodny, św. Mikołaj wraz ze swoim mówiącym Łosiem.
Zaś o godzinie 14.00 będziemy mogli zobaczyć piękną historię przyjaźni psa i człowieka. Kanwą filmu „Bella i Sebastian" jest przyjaźń 8. letniego chłopca oraz, na pierwszy rzut oka, groźnego, pirenejskiego psa górskiego. W tle historii majestatyczne, zapierające dech alpejskie plenery.
Jeśli chcecie wybrać się do Kina Agrafka na któryś z seansów, odpowiedzcie prawidłowo na pytanie: Kim są pomocnicy świętego Mikołaja? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem AGRAFKA, prosimy też o podanie imienia i nazwiska oraz tytułu wybranego filmu).
Zobacz więcej


Teatr Barakah zaprasza widzów już bardziej dorosłych, w sobotę i niedzielę (6 i 7. 12) na spektakl „Tajemnicza Kamila". Jest to współczesna sztuka mówiąca o niewygodnych sprawach ostrym, bezkompromisowym językiem. W worku św. Mikołaja znalazły się zaproszenia na to przedstawienie - wystarczy napisać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem BARAKAH, prosimy też o podanie imienia i nazwiska oraz wybranego dnia).
Zobacz więcej


Na mikołajkowe spektakle zaprasza, w sobotę i w niedzielę (6 i 7.12) Loch Camelot.Tuwim, czyli 5 minut Woźnej" to monodram Beaty Malczewskiej, który przez żartobliwe wiersze i piosenki opowiada o domniemanym romansie poety z tytułową panią Woźną (sobota godz. 17.00, niedziela godz. 18.00).

W sobotę o godzinie 20.00 na deskach teatru Loch Camelot pojawią się aktorzy w sztuce pt. „CHODU I HOP!". Jest to spektakl przeznaczony dla widzów nieco doroślejszych, w zabawny sposób komentujący nasze narodowe wady i zalety. Jeżeli chcecie wybrać się na któreś z przedstawień piszcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem LOCH, prosimy też o podanie imienia i nazwiska oraz tytuł przedstawienia i wybrany dzień).
Zobacz więcej


W poniedziałek (8.12), do Centrum Kongresowego ICE, Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na koncert Orkiestry Symfonicznej, pod dyrekcją znakomitego Maestro Yana Pascala Tortelier'ea. W programie: F. Mendelssohn-Bartholdy Koncert skrzypcowy e-moll op. 64; H. Berlioz Symfonia Fantastyczna op. 14. Razem z Orkiestrą wystąpi skrzypaczka Aleksandra Kuls . Koncert odbędzie się o godzinie 19.00. O miłośnikach muzyki klasycznej św. Mikołaj również nie zapomniał. Jeśli chcecie posłuchać Orkiestry Symfonicznej w niedawno otwartym ICE prawidłowo odpowiedzcie na pytanie: Kto był pierwszym rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie? ? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem ICE, prosimy też o podanie imienia i nazwiska). 
Zobacz więcej


W kinie Kijów.Centrum, w poniedziałek 8 grudnia, odbędzie się premiera „Pani z przedszkola" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Jest to komedia z błyskotliwym poczuciem humoru i genialnym aktorstwem (zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, oraz jej laureaci - Adam Woronowicz, Marian Dziedziel). Film opowiada o rodzinie, której życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Zapraszamy! Proponujemy też bilety na ten film. Rozlosujemy je wśród osób, które napiszą do nas: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem KIJÓW, prosimy też o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej


Mamy też coś dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku.

Zoo Zimą? Dlaczego nie! Myli się ten, kto uważa, że zimą w zoo panuje spokój i cisza. Pantera śnieżna, konie Przewalskiego czy tybetańskie takiny – tylko czekały na taka pogodę. Więc dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć żyrafy czy słonie spacerujące po swoim wybiegu, w zimowej scenerii, przygotowaliśmy wejściówki! Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pyatanie: Jakie zwierzęta ciągną zaprzęg świętego Mikołaja?  Odpowiedzi przesyłajciena adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem ZOO, prosimy też o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej


Park Wodny w Krakowie oferuje nam najdłuższa sieć rur i zjeżdżalni w kraju, które zapewnią solidna dawkę adrenaliny. A jeśli chcielibyście popracować nad sylwetką z pomocą przyjdzie wam, ze swoją nową ofertą, Wellness Club. Siłownia zapewnia kompleksową ofertę treningową połączoną z halą basenową Parku Wodnego i saunami.
A, więc jeżeli chcecie spędzić niezapomniany mikołajkowy weekend w krakowskim Parku Wodnym mamy dla was zaproszenia! Piszcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl (z dopiskiem PARK WODNY, prosimy też o podanie imienia i nazwiska).
Zobacz więcej

 

 

pokaż metkę
Autor: Damian Żelezik
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-12-03
Data aktualizacji: 2014-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat