Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Najsmaczniejsze pierogi wybrane

„Wspomnienie lata" z czekoladą i truskawkami to pierogi, które będą przez ten rok królować w Krakowie – wszystko to dzięki zwycięstwu w konkursie na najsmaczniejsze pierogi organizowanym w ramach dziesiątej edycji Festiwalu Pierogów, który wczoraj (19 sierpnia, niedziela) zakończył się na Małym Rynku.

W tegorocznej edycji festiwalu, który trwał aż pięć dni, udział wzięło 14 restauracji. W trakcie jej trwania producenci najsmaczniejszych wyrobów walczyli o dwie przechodnie (otrzymywane na rok) nagrody - statuetkę Kazimierza Wielkiego (to nagroda publiczności) dla wybranej restauracji oraz statuetkę św. Jacka z Pierogami (to nagroda jury) za najlepsze pierogi.

Pierwsza statuetka trafiła do Królestwa Pierożka („Agdana" Sp. z o.o.). Druga statuetka trafiła do restauracji Magillo za pierogi „Wspomnienie lata" z czekoladą i truskawkami.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się także liczne koncerty i imprezy towarzyszące – m. in. konkurs Cudowna moc bukietów, akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Fundację „Kibicujemy życiu" oraz warsztaty kulinarne dla dzieci zorganizowane przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Organizatorem X Festiwalu Pierogów był Urząd Miasta Krakowa; współorganizatorami: Krakowska Kongregacja Kupiecka i Instytut Dziedzictwa. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-08-20
Data aktualizacji: 2012-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź