Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Roboty opanują Kraków

Drony pokażą Kraków z nieba, łaziki marsjańskie przeprowadzą inspekcję Rynku Głównego, zaś robot podwodny sprawdzi, co pływa w Zalewie Zakrzówek – oto niektóre misje dwudniowej Parady Robotów, która w dniach 17 i 18 czerwca odbędzie się w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Pierwszego dnia, 17 czerwca, w godzinach od 15.00 do 18.00 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego zaplanowana jest DRONIADA, czyli dynamiczny pokaz Bezzałogowych Statków Latających. Z kolei dzień później między 10.30 a 13.00 na Rynku Głównym odbędzie się prezentacja robotów lądowych i podwodnych.

- Pierwszy raz w Polsce zobaczymy wspólny pokaz robotów wojskowych, marsjańskich, badawczych, pirotechnicznych, transportowych i społecznych. Będzie to profesjonalny sprzęt, sprawdzony w boju w Iraku i Afganistanie, ale również konstrukcje studenckie, którym marzy się eksploracja kosmosu – mówi Sławomir Kosieliński, prezes zarządu fundacji „Instytut Mikromakro". Wśród nich znajdą się zwycięskie maszyny Politechnik Białostockiej (I miejsce) i Rzeszowskiej (III miejsce) z tegorocznego University Rover Challenge w USA.

Parada Robotów jest organizowana przez fundację „Instytut Mikromakro" oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Krakowska Parada Robotów to element organizowanego przez tę fundację „Instytut Mikromakro" programu „Systemy inteligentne w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych", której finałem jest konferencja „Pięć żywiołów. Wolność – informacja – bezpieczeństwo". Spotkanie z udziałem przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa Narodowego, prawników, naukowców i samorządowców odbędzie się 16 i 17 czerwca w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Szczegóły na stronie 5zywiolow.pl

Plakat

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-06-09
Data aktualizacji: 2014-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź