Komunikat archiwalny

Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Gmina Miejska Kraków, partner projektu „Krakowskie Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych”, udostępniła nowy lokal na os. Szkolnym 14 w Nowej Hucie, w którym otrzymają  wsparcie  opiekunowie osób, które nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.

Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych
Fot. Magiczny Kraków

31 października tego roku nastąpiło oficjalne otwarcie nowego lokalu dla Krakowskiego Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych. Gmina Miejska Kraków, jako partner tego projektu wraz z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych oraz Matio – Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, udostępniła specjalne miejsce na os. Szkolnym 14 w Krakowie. To tam opiekunowie osób niesamodzielnych otrzymają pełne, bezpłatne wsparcie edukacyjne i odciążeniowe.

- Centrum to jest ważną lokalizacją na mapie Krakowa dla rodzin i opiekunów osób niesamodzielnych. Będzie udzielało im potrzebnego wsparcia oraz niezbędnych informacji. Każdy, kto potrzebuje pomocy, ma okazję skorzystać z niej właśnie w tym miejscu – mówi Mateusz Płoskonka, dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

W placówce będzie funkcjonował zespół wysoko doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia psychoterapeutycznego, coachingu, organizacja grup wsparcia i doradztwo prawne. Pomogą również w stworzeniu ofert całodobowej opieki zastępczej lub odciążeniowej w miejscu zamieszkania osób zależnych.

Więcej informacji na stronie internetowej wsparciekrakow.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także