Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Wielkoskalowych Wydarzeń Kulturalnych Błonia 2.0

Powierzchnia: 36,87 ha

Lokalizacja:
• dzielnica Nowa Huta,
• w dolinie Wisły, na terenie niskiej terasy zalewowej,
• ok. 9 km od centrum Nowej Huty,
• ok. 15 km od centrum Krakowa.

Błonia 2.0

Koncepcja programowa
Błonia 2.0. to atrakcyjne dla mieszkańców i turystów miejsce umożliwiające organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, wykorzystywane także do wypoczynku oraz integracji społecznej. Planowane jest na obszarze pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym a Przylaskiem Rusieckim.
Nazwa i projektowane wykorzystanie nawiązują do terenu o analogicznych funkcjach znajdującego się w centrum Krakowa. Błonia w pobliżu Starego Miasta są od lat tradycyjnym miejscem ważnych wydarzeń, a podobną rolę w Nowej Hucie Przyszłości mają odgrywać Błonia 2.0.
Koncepcja programowa zakłada zagospodarowanie terenu zielenią urządzoną wraz z towarzyszącymi obiektami sportowymi oraz punktami usługowymi i niezbędną infrastrukturą techniczną.
Przewiduje się organizację boisk sportowych i obiektów rekreacyjnych, a także wydzielenie przestrzeni pod organizację pól namiotowych i campingów.
Centrum Błonia 2.0 będzie stanowiło element uzupełniający dla oferty funkcjonalnej Przylasku Rusieckiego. Oba te obszary będą funkcjonować na zasadzie synergii.

Błonia 2.0 widok

pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA BOBROWSKA-DZIDUSZKO
Podmiot publikujący: Wydział Rozwoju Miasta
Data publikacji: 2018-02-01
Data aktualizacji: 2018-03-07
Powrót