Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto chce dotacji na kolejne projekty

Miasto ubiega się o dofinansowanie unijne na kolejne projekty. Na ocenę Urzędu Marszałkowskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego czekają zadania warte około 14 milionów złotych.

Z funduszy unijnych Miasto chce częściowo pokryć prowadzona w latach ubiegłych rewitalizację Parku Jordana. W latach 2007 – 2008 powstał tam między innymi skate park, wybudowano boiska sportowe, ogrodzone place zabaw przy boiskach i przy stawie, ścianka wspinaczkowa, ścieżka zdrowia. Szacunkowa wartość projektu to  ponad 8,5 mln złotych, a wartość dofinansowania - 4 mln złotych (46,05 proc.)

Drugi z projektów, który czeka na ocenę to zagospodarowanie budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 na cele usługowo – wystawiennicze. Szacunkowa wartość projektu to 3,4 mln złotych, a planowane dofinansowanie: ma wynieść nieco ponad 2 mln złotych (60 proc.).

Z funduszy unijnych Miasto chce sfinansować też prace renowacyjno – konserwatorskie na Cmentarzu Rakowickim oraz na Starym Cmentarz Podgórskim. Projekt obejmuje naprawę 9 grobowców zlokalizowanych w Podgórzu oraz 12 obiektów znajdujących się na Rakowicach. Dodatkowo wyremontowany i dobudowany ma zostać mur ogrodzeniowy Cmentarza Rakowieckiego. Wartość tego projektu to 2 mln złotych, z czego dofinansowanie – nieco ponad 1,1 mln złotych (60 proc.).

Przypomnijmy, że już w najbliższy czwarte, 30 września, w Urzędzie Marszałkowskim zostanie podpisana umowa na dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego budowy tunelu pod rondem Ofiar Katynia. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-09-29
Data aktualizacji: 2010-09-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź