Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Już po raz dziewiąty Kraków włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji dziś (28 lutego, piątek) w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się okolicznościowe spotkanie z przewodnikami miejskimi.

- Co roku spotykamy się tutaj, by z okazji Dnia Przewodnika Turystycznego podziękować Państwu za zaangażowanie i pracę oraz za to, że jesteście wyjątkowymi ambasadorami Krakowa – mówiła podczas dzisiejszego (28 lutego, piątek) spotkania Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta. - Wasza wiedza, zdolność jej przekazywania i budowania doskonałej atmosfery sprawia, że turyści czują się tu dobrze i mogą być pewni, że usługi z których korzystają są na najwyższym poziomie – dodała.

W spotkaniu udział wzięli m.in. zrzeszeni i niezrzeszeni przewodnicy miejscy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Krakowa. W programie znalazły się dwa wykłady: pierwszy nt. roli Jerzego Dobrzyckiego w tworzeniu kadry przewodników miejskich po Krakowie, drugi o działalności Oskara Kolberga na terenie Małopolski.

Podczas spotkania przedstawione zostały także informacje o wydarzeniach w Krakowie towarzyszących kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II organizowanych przez Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. JP II w Krakowie. Na koniec przewodnicy zaprezentowali relację z przebiegu akcji „Przewodnicy Mieszkańcom", która odbywa się w Krakowie w dniach 22 lutego – 2 marca.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego przypada 21 lutego. Na świecie obchodzony jest od 1990 r. (w Krakowie od 1997 r.). Głównym celem spotkania organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa jest rozwój i promocja ruchu przewodnickiego w mieście oraz podnoszenie jakości krakowskiego produktu turystycznego.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-24
Data aktualizacji: 2014-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź