Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Już po raz dziewiąty Kraków włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji w piątek (28 lutego) w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się okolicznościowe spotkanie z przewodnikami miejskimi.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego przypada 21 lutego. Na świecie obchodzony jest od 1990 r. (w Krakowie od 1997 r.). Głównym celem spotkania organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa jest rozwój i promocja ruchu przewodnickiego w mieście oraz podnoszenie jakości krakowskiego produktu turystycznego.

W piątek (28 lutego) o godz. 11:00, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbędzie się okolicznościowe spotkanie z miejskimi przewodnikami. W programie znalazły się dwa wykłady: pierwszy nt. roli Jerzego Dobrzyckiego w tworzeniu kadry przewodników miejskich po Krakowie, drugi o działalności Oskara Kolberga na terenie Małopolski.

Podczas spotkania przedstawione zostaną także informacje o wydarzeniach w Krakowie towarzyszących kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Na koniec spotkania przewodnicy zaprezentują relację z przebiegu akcji „Przewodnicy Mieszkańcom", która odbywa się w Krakowie w dniach 22 lutego – 2 marca.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-02-13
Data aktualizacji: 2014-02-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź