Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ambasador Nowej Zelandii żegna się z Krakowem

11 maja Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z J.E. Ambasador Nowej Zelandii w Warszawie Wendy Hinton. Wizyta w Krakowie miała charakter pożegnalny. Misja Wendy Hinton w Polsce, a zarazem jej pobyt w Europie, zakończy się już w czerwcu tego roku.

Fot. Wiesław Majka

W czasie czteroletniej misji Pani Ambasador wielokrotnie odwiedzała Kraków, zarówno w charakterze oficjalnym, jak i prywatnie.

W styczniu 2013 roku, jeszcze w funkcji Chargé d’Affairs, towarzyszyła Ministrowi Sztuki, Kultury i Dziedzictwa oraz Prokuratorowi Generalnemu Nowej Zelandii Christopherowi Finlaysonowi. Z kolei w czerwcu 2013 roku Kraków odwiedził Steven Joyce, Minister Szkolnictwa Wyższego, Minister Nauki i Innowacji i Minister do spraw Rozwoju Ekonomicznego, również w towarzystwie Wendy Hinton. Kolejnym gościem był Len Brown - burmistrz Auckland, największego nowozelandzkiego miasta, który 2 października 2014 spotkał się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Akcentem nowozelandzkim był też koncert zespołu NZ Trio, który we wrześniu  2013 z inicjatywy ambasady Nowej Zelandii zaprezentował się w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Artyści pojawili się w Krakowie bezpośrednio po udziale w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Ambasador Wendy Hinton opublikowała wspomnienie ze spotkania w serwisie Twitter

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-05-17
Data aktualizacji: 2017-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź