górne tło

Woda na upały!

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW, w Krakowie od dziś (24 sierpnia, środa) od godz. 13:00 do piątku (26 sierpnia) do godz. 18:00 będą się utrzymywać upały z temperaturą maksymalną w ciągu dnia dochodzącą do 34 stopni. Na stronie www.wodociagi.krakow.pl dostępny jest wykaz ujęć wody, z których mogą korzystać mieszkańcy. Na Rynku Głównym stanął beczkowóz z wodą dla mieszkańców i turystów.

Specjalnie dla mieszkańców i turystów, na płycie Rynku Głównego koło Wieży Ratuszowej stanie beczkowóz z wodą, która będzie wydawana do godzin popołudniowych. Woda jest zdatna do picia bez przegotowania i bezpieczna. Woda w jednorazowych kubeczkach wydawana będzie bezpłatnie.

Wysokie temperatury mogą powodować nasilenie się objawów meteorologicznych i dolegliwości układu krążenia. Uszkodzeniu mogą ulec asfaltowe nawierzchnie dróg, liczyć się należy z wzrostem zagrożenia pożarowego i utrudnieniami komunikacyjnymi.

O zdarzeniach istotnych dla bezpieczeństwa osób prosimy niezwłocznie informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie pod numerami: tel: 12-616-59-99, 12-418-67-70, fax 12-413-89-66. (JD).