górne tło

Losowanie baraży do UEFA EURO 2012 w Krakowie

W czwartek, 13 października podczas ceremonii w Krakowie poznamy pary barażowe, które będą walczyć o awans do finałów UEFA EURO 2012. Wybór naszego miasta na miejsce losowania to m.in. efekt zabiegów Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Do zakończenia zbliżają się eliminacje do turnieju finałowego UEFA EURO 2012. Oprócz organizatorów mistrzostw, Polski i Ukrainy, automatyczny awans do finałów zapewnią sobie zwycięzcy dziewięciu grup oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca.

Pozostałe osiem zespołów z drugich lokat utworzy pary barażowe. Zostaną one rozlosowane w Krakowie, w czwartek 13 października, podczas ceremonii z udziałem szefa UEFA, Michela Platiniego. „To duże wyróżnienie dla naszego miasta. W dotychczasowej historii mistrzostw Europy losowania par barażowych odbywały się w szwajcarskim Nyon. W tym roku po raz pierwszy ceremonia odbędzie się poza siedzibą UEFA” – podkreśla Barbara Janik, Doradca Prezydenta Krakowa ds. sportu.

Po barażach znanych będzie 14 drużyn, które dołączą do gospodarzy EURO. Losowanie turnieju finałowego, w którym 16 ekip zostanie podzielonych na cztery grupy, będzie miało miejsce w Kijowie w piątek 2 grudnia 2011 roku.

Przypomnijmy, że finałowy turniej UEFA EURO 2012 odbędzie się od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku na stadionach Polski i Ukrainy.